امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰

پمپئو: آمریکا در خروج از سوریه جدی است

خرداد: 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق از تداوم خروج نظامی کشورش از سوریه بشکل تدریجی و برنامه ریزی شده، سخن گفت.

به گزارش ایرنا، پمپئو در جریان سفر روز چهارشنبه به بغداد، پس از دیدار با 'برهم صالح' رئیس جمهوری عراق، به دیدار 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور رفت. 
بر اساس بیانیه نخست وزیری عراق، عبدالمهدی در این دیدار بر اهمیت روابط دوجانبه بویژه در زمینه مبارزه با گروهک تروریستی داعش و نیز همکاری در بخش انرژی و اقتصاد تاکید کرد. 
عبدالمهدی تاکید کرد که عراق کشوری دموکراتیک و بشکل قابل توجهی در حال تحول است و بر ثبات منطقه و برقراری روابط با کشورهای عربی و دوست و همه کشورهای همسایه تاکید دارد. 
در این دیدار همچنین موضوع خروج نظامی آمریکا از سوریه مطرح شد که پمپئو اظهار داشت واشنگتن مصمم به خروج تدریجی و برنامه ریزی شده از سوریه و با همکاری و هماهنگی با عراق است. 
وزیر امور خارجه آمریکا همچنین از حمایت کشورش از دولت عراق و تلاش بغداد برای گسترش امنیت و فعال کردن اقتصاد این کشور خبر داد. 
پمپئو پس از دیدار با عبدالمهدی راهی اربیل شد و با مقامات اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد. 
وی با 'مسعود بارزانی' رئیس حزب دموکرات کردستان عراق، 'نیچروان بارزانی' نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و 'مسرور بارزانی' مشاور امنیت ملی و فرزند ارشد مسعود بارزانی دیدار و گفتگو کرد. 
'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا صبح چهارشنبه وارد بغداد پایتخت عراق شد و مورد استقبال 'محمد الحلبوسی' رئیس پارلمان عراق و اعضای کمیسیون روابط خارجی این پارلمان قرار گرفته بود. 
وی سپس به دیدار رئیس جمهوری عراق رفت که 'برهم صالح' در این دیدار بر ضرورت احترام به استقلال و حاکمیت ملی عراق تاکید کرد.
صالح گفت که عراق بر برقراری روابط متعادل با همه کشورهای دوست و همپیمان در چارچوب احترام به استقلال رای، حاکمیت ملی و اصول خود تاکید دارد. 
کاخ سفید پیشتر و در پی سفر مخفیانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به پایگاه عین الاسد در استان الانبار عراق و بازتاب منفی گسترده آن در این کشور، بلافاصله از سفر پمپئو به عراق خبر داده بود. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی