امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱

قوانین جدید ازدواج افراد زیرسن قانونی در عربستان

 خرداد: مجلس مشورتی عربستان سعودی امروز(چهارشنبه) مقررات مربوط به ازدواج زودهنگام و ازدواج افراد زیر سن قانونی در این کشور را تصویب کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه عکاظ، براساس مصوبات مجلس مشورتی عربستان، تنها دادگاههای ویژه در این کشور مجوز موافقت با ازدواج افراد زیر ۱۸ سال از هر دو جنس را براساس قوانین و مقررات مربوطه دارا هستند.

«یحیی بن عبدالله الصمعان» معاون رئیس مجلس عربستان در یک گفتگوی مطبوعاتی پس از این جلسه گفت: مجلس تصمیمات خود را پس  از آگاهی از نظرات کمیسیون امور اسلامی و قضایی درباره این قضیه و شنیدن ملاحظات آنها درباره قضیه ازدواج افراد کم سن و سال که در جلسه گذشته مطرح شد، اتخاذ کرده است.

براساس مصوبات مجلس عربستان، ازدواج افراد زیر پانزده سال از هر دوجنس از این پس ممنوع می شود.

مجلس مشورتی عربستان همچنین در جلسه امروز گزارش کمیته امور اجتماعی، خانواده و جوانان درباره لایحه مربوط به نقش جوانان در جامعه سعودی را مورد مناقشه قرار داد و با اندکی اصلاحات به تصویب رسانید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی