امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲

بیانیه دولت سعودی درباره عملیات اخیر در مناطق شیعه نشین قطیف

خرداد: ریاست امنیت دولت عربستان سعودی روز پنج شنبه مدعی شد که در جریان عملیات نیروهای امنیتی این کشور علیه افرادی که از آنها به عناصر تروریستی در قطیف نام برده، ۶ نفر کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه «عکاظ»، ریاست امنیت دولت عربستان سعودی با اشاره به اینکه این عملیات در شهر الجش واقع در استان قطیف برگزار شد، افزود: در این عملیات نیروهای امنیتی یک منزل را در شهرستان الجش محاصره کردند و ۶ نفر را کشتند. این در حالی است که در این عملیات ۵ نیروی امنیتی نیز زخمی شدند.

سخنگوی ریاست امنیت دولت عربستان سعودی با ادعای اینکه در این عملیات مقادیری سلاح از افراد تحت تعقیب در استان قطیف کشف و ضبط شد، در ادامه مدعی شد: نیروهای امنیتی در جریان تعقیب عناصرتروریستی در استان قطیف، موفق شدند محل استقرار شماری از این عناصر را که برای انجام عملیات تروریستی در حال برنامه ریزی بودند، کشف و ضبط کنند.

در بیانیه دولت سعودی با اشاره به اینکه پس از کشف این منزل در شهرستان الجش، نیروهای امنیتی پی بردند که ۷ نفر از افراد تحت تعقیب در آن مخفی شده اند، ادعا شده است:  از آنها خواسته شد خود را تسلیم نیروهای امنیتی کنند اما آنها به سمت نیروهای امنیتی تیراندزی کردند.

براساس این بیانیه، این عملیات که به تبادل تیراندازی میان نیروهای امنیتی و عناصر تحت تعقیب منجر شد، به کشته شدن ۶ تروریست منتهی گشت.

سرویس امنیت دولت سعودی همچنین در بیانیه خود آورده است که نیروهای امنیتی به اقدامات خود برای دستگیری افرادی که از آنها به تروریست تعبیر کرده، ادامه خواهد داد.

دولت عربستان سعودی همواره با زدن برچسب تروریستی به فعالان قطیف، اقدام به دستگیری و کشتن آنها در عملیات های امنیتی می کند. سرانجام این افراد در نهایت قتل است که یا به ضرب گلوله این نیروها کشته می شوند و یا علیه آنها حکم اعدام صادر می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی