امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸

کرزای: نیروهای آمریکا افغانستان را ترک نمی کنند

خرداد: رئیس جمهور پیشین افغانستان می گوید: آمریکایی ها در طول مذاکرات خود با نمایندگان طالبان درباره پایگاه های نظامی در افغانستان صحبت می کنند و به عقیده من نیروهای ایالات متحده قصد خروج از افغانستان را ندارند.

به گزارش طلوع نیوز، «حامد کرزای» با اشاره به نشست بین المللی 'رایسینا' که در دهلی نو برگزار شد گفت که پاکستان و آمریکا می توانند نقش کلیدی در برقراری صلح در افغانستان ایفا کنند، اما در اگر مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان صورت نگیرد و کشورهای همسایه افغانستان و منطقه از روند این مذاکرات پشتیبانی نکنند این روند موفقیت آمیز نخواهد بود.
به گفته کرزای: 'من جزو آن دست از کسانی هستم که عقیده دارم آمریکا قصد خروج از افغانستان را ندارد و ممکن است در قالب توافقنامه امنیتی دو جانبه در افغانستان باقی بمانند.'
به نوشته طلوع نیوز، بیانات کرزای همزمان با تلاش دولت افغانستان و جامعه بین الملل در راستای دستیابی به صلح مطرح شد اما تحلیلگران بر این باورند که دولت افغانستان از مذاکرات صلح کشورش کنار گذاشته شده است با این حال دولت افغانستان چنین ادعایی را رد کرده و تأکید می کند که در کل روند صلح این کشور دخیل است.
«زلمی خلیل زاد» نماینده ویژه ایالات متحده در زمینه صلح افغانستان نیز بار دیگر سفر منطقه ای خود به پاکستان و هند را در راستای گفت و گو درباره چگونگی پیشبرد روند صلح افغانستان آغاز کرده است. 
چندی پیش «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که قصد خروج نیمی از 14 هزار نیروی آمریکایی مستقر در افغانستان را دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی