امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۷

وزیر دارایی اسرائیل، نام عراق را از فهرست «کشورهای دشمن» خط زد

 خرداد: به دنبال گزارش های حاکی از سفر پنهانی برخی هیئت های عراقی به سرزمین های اشغالی، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نام این کشور را از فهرست کشورهای دشمن پاک کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از بخش عربی شبکه خبری «آی ۲۴ نیوز»، «موشه کحلون»، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی با استناد به اختیارات خود، یک فرمان ویژه را امضا کرد که بر اساس آن، عراق دیگر یک «کشور دشمن» برای این رژیم به شمار نمی آید و نام آن تا ماه مارس آینده از فهرست کشورهای دشمن پاک می شود.

بنا بر آن چه در این فرمان آمده، کحلون بر اساس قوانین تجاری رژیم صهیونیستی، موافقت کلی خود با انجام معاملات تجاری با عراق تا پایان ماه مارس آینده (۱۱ فروردین ۱۳۹۸) را اعلام کرده به این دلیل که این کشور دیگر از نظر تجاری یک دشمن به شمار نمی آید و برقراری مبادلات تجاری با آن امکان پذیر است.

این در حالی است که فهرست کنونی کشورهای دشمن بر اساس قوانین رژیم صهیونیستی، هر یک از ایران، عربستان سعودی، سوریه، لبنان و یمن را در بر می گیرد.

این در حالی است که وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اوایل هفته جاری ادعا کرده بود که در سال گذشته میلادی در مجموع سه هیئت عراقی متشکل از ۱۵ شخصیت تاثیرگذار سُنی و شیعی به سرزمین های اشغالی سفر کرده و در جریان این سفر نیز علاوه بر بازدید از موزه بزرگداشت هولوکاست، با برخی شخصیت های دانشگاهی و مسئولان این رژیم دیدار و گفت و گو کردند.
برچسب ها: اسرائیل ، دشمن ، عراق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی