امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹

ظریف: ایران دوست قابل اتکای کردها است

خرداد: وزیر امور خارجه، تصریح کرد: کردستان عراق شریک نزدیک و قدیمی ایران بوده و در اربیل گفتگو‌های سازنده و مفیدی با «مسعود بارزانی» رئیس حزب دموکراتیک و رئیس سابق اقلیم کردستان عراق، «نیچروان بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان و «مسرور بارزانی» مشاور (امنیتی) و جامعه تجاری داشتم.

به گزارش خرداد، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران شامگاه سه‌شنبه طی پیام‌هایی در صفحه شخصی خود گزارشی از سفر به کردستان عراق و دیدارهایش ارائه کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این پیام‌ها نوشت: کردستان عراق شریک نزدیک و قدیمی ایران بوده و در اربیل گفتگو‌های سازنده و مفیدی با «مسعود بارزانی» رئیس حزب دموکراتیک و رئیس سابق اقلیم کردستان عراق، «نیچروان بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان و «مسرور بارزانی» مشاور (امنیتی) و جامعه تجاری داشتم.

وی تاکید کرد: ایران دوست قابل اتکای کردهاست.

ظریف به سفر خود به سلیمانیه نیز اشاره کرد و نوشت: در نشست تجاری مشترکی شرکت کرده و گفت‌وگو‌های گسترده و دوستانه‌ای با قباد طالبانی معاون نخست وزیر عراق داشتم.

وزیر امور خارجه ایران در پیامی دیگر به حضور بر سر مراز «جلال طالبانی» رئیس جمهور فقید عراق اشاره کرد و وی را نه تنها دوست شخصی و نزدیک بلکه دولتمردی قابل تحسین و میهن پرست توصیف کرد که نقشی حیاتی در پیشبرد تمامیت ارضی و روابط منطقه‌ای عراق ایفا کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی