امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷

نماد ساخت آمریکا در دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر+ تصویر

نماد ساخت آمریکا در دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر

خرداد: در جدیدترین دیوارنگاره میدان ولی‌عصر (عج) که چند روز پیش رونمایی شد، دو نکته عجیب قرار دارد، یکی این‌که نقش زنان کمرنگ بوده و از چهره آنان تصویری نیست، دومی هم وجود شاتل فضایی ساخت ایالات متحده آمریکاست.

جدیدترین دیوارنگاره میدان ولی‌عصر (عج) چند روز پیش رونمایی شد. در سمت چپ این دیوارنگاره «شاتل فضایی» آمریکا نقش بسته است. شاتل‌های فضایی برای اولین‌بار در سال ۱۹۸۱ میلادی پرتاب شدند که به علت مشکلات فنی و هزینه زیاد در سال ۲۰۱۰ میلادی بازنشسته شدند.

به گزارش اعتمادآنلاین، با توجه به پیشرفت فضایی ایران و وجود موشک «ماهواره‌بر سیمرغ»، عجیب اینجاست طراحان و ایده‌پردازان این دیوارنگاره از دستاورد فضایی آمریکا استفاده کرده‌اند. دستاوردی که ۹ سال پیش بازنشسته شده و دیگر پرواز نمی‌کند.

نکته دیگر این دیوارنگاره، ماکت شاتل است که انگار شهید «مسعود علیمحمدی» وشهید «چمران» بر روی آن مشغول به کار هستند. شهید علیمحمدی از دانشمدان هسته‌ای بود که در تاریخ ۲۲ دی ۸۸ ترور شد.

متاسفانه تجربه جام‌جهانی باعث تغییر سبک ایده‌پردازان و سفارش‌دهندگان این دیوارنگاره نشده و باز هم زنان در اینجا بدون چهره شده‌ و نقش کمرنگی دارند.

دیوارنگاره میدان ولیعصر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی