امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۴۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴

واکنش اربیل به حمله تظاهرکنندگان به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق/ بارزانی: حضور نیروهای آمریکایی در عراق ضروری است

خرداد: نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه اجازه نمی دهیم کردستان به مرکزی برای حمله به کشورهای همسایه باشد، در عین حال گفت که حضور ائتلاف بین المللی و نیروهای آمریکایی در عراق ضروری است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شفق نیوز، بارزانی امروز(یکشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت، تاکید کرد: حکومت اقلیم کردستان برنامه ها و اهداف هیچ جناحی را که به دنبال بهره برداری از خاک کردستان برای حمله به کشورهای مجاور باشد، نمی پذیرد.

وی با ابراز تاسف نسبت به کشته شدن عده ای در منطقه شیلادزه گفت: سیاست ما اجازه نمی دهد که خاک کردستان مقر و مرکزی برای جمله به جناح های دیگر باشد.

تظاهرات باید در چارچوب قانون باشد

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در ادامه با اشاره به حمله روز گذشته تظاهرات کنندگان به پایگاههای ارتش ترکیه در شمال عراق افزود: برخی احزاب نماینده برنامه هایی علیه کشورهای دیگر می باشند که ما اجازه آن را نمی دهیم. حق همه است که تظاهرات کنند اما باید در چارچوب قانون باشد.

بارزانی افزود: بمباران ترکیه در مناطق استقرار عناصر حزب کارگران کردستان رخ داد اما نباید با حمله به پایگاههای ارتش ترکیه به آن پاسخ داد بلکه باید سبب جستجو کرد. پیشتر به مردم این منطقه درباره عدم عبور از نوار مرزی که در آن عناصر حزب کاگران کردستان حضور دارند، هشدار داده شده بود.

نیچروان بارزانی تاکید کرد: هیچ کس نمی پذیرد که از خاک کردستان برای عملیاتی استفاده شود که برای کردستان مشکل ساز می شود و تبعات آن را شهروندان کردستان متحمل می شوند.

بارزانی افزود: در چنین برنامه هایی هرگز مشارکت نخواهیم کرد و باید به آنها پایان داده شود. چون هدف از آنها ضربه زدن به منافع کشورهای همسایه است.

تازمانی که داعش هست نیروهای آمریکایی باید باشند

نخست وزیر کردستان عراق در ادامه درباره حضور آمریکا در عراق نیز گفت: داعش هنوزنابود نشده است. تازمانی که این گروه هست حضور ائتلاف بین المللی و نیروهای آمریکایی ضروری است چون زمانی که داعش به بغداد نزدیک شده بود و مناطق زیادی را اشغال کرده بود، آنها کمک های زیادی کردند.

بودجه امسال کردستان بهترین بودجه در سال های اخیر است

وی در ادامه بودجه سال ۲۰۱۹ کردستان را بهترین بودجه در سال های اخیر خواند و گفت که عبدالمهدی برای حل مشکلات میان بغداد و اربیل جدی است.

بارزانی اظهار کرد: بودجه ای که امسال به کردستان اختصاص داده شده، از سال های گذشته بهتر است. مواضع ما درباره حل مسائل معلق با بغداد از طریق گفتگو و تفاهم مبتنی بر قانون اساسی ثابت است.

خبر را در شفق نیوز و المعلومه  ببینید

حمله تظاهرکنندگان به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق

اظهارات نیچروان بارزانی پس از آن صورت گرفت که در حمله تظاهرکنندگان عراقی به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق یک نفر کشته شد و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

براساس این گزارش به نقل از رویترز، منابع بیمارستانی روز شنبه اعلام کردند پس از آن که تظاهرکنندگان عراقی وارد پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق شدند یک نفر از آن ها جان باخت.

از سوی دیگر یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت تظاهرات پس از آن صورت گرفت که در حمله هوایی ارتش ترکیه به منطقه ای در نزدیکی دهوک، چهار غیر نظامی جان باختند.

در حمله تظاهرکنندگان دو تانک و چند خودروی نظامی دیگر ارتش ترکیه به آتش کشیده شد.
پس از این رخداد، وزارت دفاع ترکیه در حساب کاربری خود در توییتر، این حمله را اقدامی تحریک آمیز از سوی پ ک ک توصیف کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی