امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰

احداث قطار هوایی بر فراز مسجد الاقصی، در راستای یهودسازی است

 خرداد: مسئولان فلسطینی طرح جدید صهیونیست ها برای احداث قطار هوایی 'تلفریک' در قدس را تلاش تازه تل آویو برای یهودسازی این شهر دانستند و گفتند: اسرائیل با اجرای این طرح می خواهد سیمای بصری قدس را تغییر دهد و تاریخ جعلی برای آن ایجاد کند.
به گزارش ایرنا به نقل از القدس العربی ، کمیته زیرساخت های رژیم صهیونیستی روز گذشته (سه شنبه) طرحی با عنوان احداث قطار هوایی'تلفریک' را در قدس اشغالی تصویب کرد که بخش غربی (اورشلیم) را به بخش شرقی آن که در اشغال اسرائیل است مرتبط می کند. 
به گفته صهیونیست ها هدف از اجرای این طرح، ایجاد ارتباط بین شرق و غرب قدس است اما شماری از مسئولان فلسطینی در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر رام الله در کرانه باختری، طرح اخیر اسرائیل برای مرتبط کردن شرق و غرب قدس اشغالی را در چارچوب اقدامات صهیونیست ها برای یهودی سازی شهر قدس توصیف کردند.
از نظر سازمان ملل متحد، بخش شرقی قدس جزو اراضی فلسطین است که توسط اسرائیل در سال 1967 اشغال شد و بخش غربی آن نیز متعلق به رژیم صهیونیستی است.
'خلیل التفکجی' مدیر اداره نقشه برداری جمعیت مطالعات عربی قدس در این باره گفت: طرح تلفریک یعنی ادغام بخش شرقی قدس با بخش غربی و تبدیل کردن آن دو به یک شهر و پایتخت واحد برای یک کشور؛ به نحوی که دیگر نتوان آن دو را از یکدیگر جدا کرد.
وی افزود: اسرائیل مجتمع های مسکونی فلسطینی ها را در قدس محاصره کرده و با توسعه شهرک سازی تلاش می کند در چارچوب طرح تخلیه این شهر، فلسطینیان را از آن بیرون کند.
التفکجی گفت: اسرائیل می کوشد که از طریق احداث قطار هوایی تلفریک، تاریخ دروغین و جعلی برای این شهر بسازد و سیمای بصری قدس را تغییر دهد .
وی ساخت این قطار هوایی را غیرقانونی و مخالف قطعنامه های بین المللی خواند و افزود: مقامات اسرائیلی هم روی زمین و هم زیر زمین با انجام حفاری ها سعی می کنند همه آثار و نشانه های اسلامی و مسیحی قدس را تخریب کنند.
از سوی دیگر، 'معتصم تیّم' مدیر یکپارچه سازی قدس در تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت: اسرائیل می کوشد با ایجاد حفاری ها در شهرک قدیمی قدس و طرح های شهرک سازی، روایت جعلی از تاریخ برای قدس بسازد.
وی طرح احداث قطار هوایی را تبلیغ گردشگری در شهرک های صهیونیستی خواند.
از سوی دگر 'عدنان غیث' استاندار قدس نیز اسرائیل را به تلاش برای پاکسازی نژادی در حق ساکنان قدس و تغییر آثار این شهر متهم کرد و گفت: تل آویو با زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی همچنان به نقشه های یهودی سازی خود ادامه می دهد.
وی گفت: صهیونیست ها با یورش های روزانه به مسجد الاقصی به لحاظ زمانی آن را تقسیم کرده و درصدد آن هستند که به لحاظ مکانی نیز آن را تقسیم کنند.
هزینه ساخت تلفریک بیش از 32 میلیون دلار برآورد شده است. قرار است این طرح در خارج از محدوده خط سبز (‌مناطقی که اسرائیل پس از سال 1967 اشغال کرده است) احداث شود و بسیار نزدیک به مسجد الاقصی است، به همین جهت ممکن است آسیب جدی به بنای تاریخی مسجدالاقصی بزند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی