امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
در نمایشگاه نیروهای مسلح؛

پهپاد عجیب ایرانی

خرداد: پهپاد جت پهن پیکر نیروهای مسلح امروز پنجشنبه برای نخستین بار در نمایشگاه اقتدار هوایی نیروهای مسلح به نمایش در آمد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، این پهپاد که «خودکار» نام دارد، نمونه بدون سرنشین هواپیمای آموزشی T_33 است که علاوه بر عملیات شناسایی توانایی حضور در عملیات های رزمی را نیز دارد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده در نمایشگاه، این پهپاد از یک دوربین در سکان عمودی برای دید جایگزین خلبان و یک دوربین هم در زیر بدنه برای فاز نشست و برخاست بهره می برد.
نمایشگاه اقتدار هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز( پنجشنبه) با حضور فرماندهان ارشد لشگری در پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد گشایش یافت تا روز 22 بهمن ماه به کار خود ادامه می دهد.
هواپیماهای ترابری، شناسایی، جنگنده و انواع بالگردهای نیروی هوایی ارتش، هوافضای سپاه، هوادریا و هوانیروز ارتش و هواناجا در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند.
نمایش انواع رادارها، سیستم های فرماندهی و کنترل، سیستم های پدافندهوایی، پهپادها و سامانه های موشکی نیروهای مسلح بخشی از نمایشگاه است.
نمایش بخشی از توانایی اورهال و قطعه سازی مختص جنگنده ها و بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران هم از دیگر بخش های این نمایشگاه هستند که با محوریت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و زیر نظر ستادکل نیروهای مسلح برگزار شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی