امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷

آن‌هایی که فرمول کوکاکولا را نمی‌دهند چه طور می‌خواهند به ملت‌ها کمک کنند؟!

خرداد: رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر گفت: آن‌ها از دادن فرمول کوکاکولا به ملت‌ها خود داری می‌کنند، حالا می‌خواهند به پیشرفت علمی کشورها کمک کنند؟

به گزارش ایسنا، فقیه حقانی، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران با موضوع «مقایسه دستاوردهای انقلاب اسلامی با عملکرد حکومت‌های قبلی» به امتیازاتی که در زمان پهلوی اول به حکومت‌های استکباری داده شد اشاره کرد و گفت: رضا خان در ماجرای دارسی به انگلیس گفت من همان کاری را بکنم که به خاطرش قاجار را سرزنش می‌کردم؟ آنها گفتند بله و او قرارداد را امضا کرد.

وی ادامه داد: وضعیت پهلوی دوم بدتر است. کوچک‌ترین اختیاری نداشت، حتی در مورد ساخت و ساز ساده و کوچک.

این استاد دانشگاه گفت: اگر مواردی را که عرض کردم با انقلاب اسلامی و دستاوردهایش مقایسه کنید متوجه می‌شوید که با انقلاب اسلامی دست دخالت‌های غرب و شرق قطع شد.

وی تصریح کرد: ثمره این ایستادگی علی‌رغم چهل سال تحریم بی‌سابقه این است که دیگر هیچ دولتی نمی‌تواند به ملت ایران دستور بدهد.

فقیه حقانی گفت: آن‌ها از دادن فرمول کوکاکولا به ملت‌ها خود داری می‌کنند، حالا می‌خواهند به پیشرفت علمی کشورها کمک کنند؟!

وی گفت: قرار بود کشورهای منطقه تکه تکه شوند و رژیم اسرائیل در رأس باشد. در اسناد آمده است کودتای رضا خان برای تجزیه منطقه بود. رفته رفته فلسطین عزیز را به اشغال درآوردند تا سر فرصت مناسب فلسطین را از جهان اسلام جدا کنند.

این پژوهشگر حوزه تاریخ گفت: عزیزانی که انقلاب را درک کردند از کمپ دیوید خبر دارند که یک کشور اسلامی اسرائیل را به رسمیت بشناسد؛ محمدرضا بر اساس دستور کارتر پشت سادات درآمد. نفس پیروزی انقلاب برنامه آمریکا و اسرائیل را در ادامه دادن این برنامه‌ها بهم زد.

وی در پایان با اشاره به نقش رهبری در استقلال و استکبار ستیزی ایران گفت: ما در همه معاهدات و قراردادها باید حواسمان باشد تا استقلال کشور زیر سوال نرود. در نقشه آن‌ها آمده خوزستان، سیستان و کردستان باید از ایران جدا شود، خوابش را ببینند.
برچسب ها: کوکاکولا ، آمریکا ، علم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی