امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
ناسا:

موجودات زنده‌ای که در غاری عجیب زندگی می‌کنند! +تصاویر

خرداد: احتمال پیدا شدن حیات فرازمینی بسیار بالا است چون میلیاردها ستاره در فضا پراکنده هستند و میلیاردها سیاره به دور این ستاره‌ها می‌چرخند. اگر تا حالا نتوانسته‌ایم سیاره‌ دیگری را که حیات در آن وجود داشته باشد پیدا کنیم یا حداقل یک سیاره قابل سکونت دیگر برای خودمان پیدا کنیم، مشکل از ناتوانی بشریت در اکتشاف فضا است. حالا دانشمندان ناسا به دنبال این هستند که در نقاط خاصی از زمین که احتمال وجود حیات در آن بسیار کم است، گونه‌های جاندار پیدا کنند و با مطالعه‌ی این گونه‌ها، جستجوی حیات در فضا را تسهیل بخشند.


دانشمندان ناسا در کریستال‌های عظیم این غار، آثاری از حیات را کشف کردند!

جاندارانی که بتوانند در یک غار نامناسب برای حیات زندگی کنند پس می‌توانند در سیاره‌ای فرازمینی که نیازمندی‌های اولیه‌ی حیات زمینی مثل اکسیژن، آب، نور خورشید و... را ندارد هم دوام بیاورند. دانشمندان ناسا توانستند گونه‌های میکروبی جانداری را در معدن نایکا ایالت چی‌واوای مکزیک کشف کنند. این گونه‌های جاندار درون قطعات کریستالی بزرگی در عمق زمین پیدا شدند. نکته جالب توجه این است که این گونه‌های میکروبی حدود ۵۰ هزار سال به خواب رفته بودند و از عناصر آهن، گوگرد و... تغذیه می‌کردند.

دانشمندان ناسا در کریستال‌های عظیم این غار، آثاری از حیات را کشف کردند!

پنلوپه بوستون (Penelope Boston)  رئیس موسسه‌ی اخترزیست‌شناسی ناسا می‌گوید: «این ارگانیسم‌ها غیرمعمول هستند. آن‌ها می‌توانند برای مدت طولانی زنده بمانند و دوباره رشد کنند.»

نور خورشید به داخل این غار نمی‌رسد و در نتیجه، امکان فتوسنتز هم فراهم نیست. این میکروارگانیسم‌‌ها از روش دیگری موسوم به سنتز شیمیایی برای تغذیه از عناصری مثل آهن و گوگرد استفاده می‌کنند. این عناصر در محیط غار به اندازه‌ی کافی وجود دارد.

دانشمندان ناسا در کریستال‌های عظیم این غار، آثاری از حیات را کشف کردند!

نتایج این تحقیق می‌تواند به کشف حیات یا حتی انتقال حیات به سیارات فرازمینی کمک کند. معدن نایکا برای هرگونه حیات متکی به خورشید، نامناسب است و از طرف دیگر محیط به شدت اسیدی آن این وضعیت را بدتر هم می‌کند. دمای هوا در این نقطه می‌تواند به ۶۵ درجه برسد و رطوبت هم در اکثر اوقات حدود ۹۹ درصد است.


دانشمندان ناسا در کریستال‌های عظیم این غار، آثاری از حیات را کشف کردند!

نتایج این تحقیق هنوز در قالب مقاله‌ی علمی منتشر نشده است. پیش از این، دانشمندانی از مرکز ملی تحقیقات فرانسه در سال ۲۰۱۳ در غاری با شرایط مشابه هم گونه‌های جاندار پیدا کرده بودند.


دانشمندان ناسا در کریستال‌های عظیم این غار، آثاری از حیات را کشف کردند!


اگر نتایج این تحقیقات توسط سایر تیم‌های تحقیقاتی اثبات شود، وجود چنین میکروارگانیسم‌هایی می‌تواند کمک بزرگی در راستای کشف حیات در سیارات فرازمینی باشد.آیا به نظر شما با کشف حیات در این سیاره‌ها، امکان استقرار انسان برای زندگی در سیارات دیگر هم فراهم خواهد شد؟

برچسب ها: ناسا ، غار ، موجودات ، فضا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی