امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

نحوه پوشش قهرمانی قطر در رسانه های کشورهای محاصره کننده+ عکس

خرداد: رسانه های چهار کشورهای عربی عربستان، امارات، بحرین و مصر که قطر را تحت محاصره خود درآورده اند، به شیوه ای اقدام به پوشش قهرمانی این کشور در رقابت های جام ملتهای آسیا کردند که بحران سیاسی موجود میان آنها را به وضوح می توان از لابه لای آن لمس کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک عربی، چهار کشور مذکور ژوئن ۲۰۱۷، قطر را از نظر سیاسی، اقتصادی و تجاری تحریم کردند و این کشور را به حمایت از تروریسم و تلاش برای برهم زدن ثبات آن کشورها متهم کردند؛ امری که از سوی دوحه بارها رد شده است.

با این حال تیم ملی فوتبال قطر توانست در فینال قهرمانی جام ملتهای آسیا، ژاپن را با ۳ گل شکست دهد و فهرمان جامی شود که در امارات متحده عربی برگزار شده بود.

در زیر نحوه پوشش قهرمانی قطر در رسانه های کشورهای محاصره کننده این کشور را دنبال می کنیم:

روزنامه های امارات

سایت های ارتباط جمعی خبری از روزنامه البیان امارات متحده عربی تحت عنوان «ژاپن فینال آسیا را باخت»، منتشر کردند که در آن هیچ اشاره ای به قهرمانی قطر در این رقابت ها نکرده و تنها یک بار به نام «قطر» در بند دوم خبر خود اشاره کرده است.

روزنامه «الاتحاد» دیگر روزنامه معروف اماراتی نیز همین شیوه پوشش را برای قهرمانی قطر به کار برد و به جای تیم ملی قطر از لفظ «رقیب» استفاده کرد.

براساس این گزارش،  در این خبر که تحت عنوان «ژاپن و قطر…اعتماد به نفس بیش از حد سامورایی ها را نابود کرد»منتشر شد، تنها در یک بند به نام قهرمان اشاره کرده و مدعی شده است که پنالتی گرفته شده به سود قطر نیز صحیح نبود.

روزنامه های سعودی

روزنامه های عربستان سعودی نیز از همین شیوه برای پوشش قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا استفاده کردند؛ در همین راستا روزنامه «عکاظ» در مطلبی به صورت تلمیحی نوشت: «دوملیتی ها قطر را قهرمان آسیا کردند»

عکاظ با این مطلب تلاش کرده است که از ارزش قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا بکاهد و به جای پرداختن به قهرمانی این تیم، موضوع بازیکنان دوملیتی این کشور را برجسته کرده است.

روزنامه های مصر

روزنامه های مصر اما به شیوه ای بهتر موضوع قهرمانی قطر را برجسته کردند و کمتر به موضوع سیاست وارد شدند.

روزنامه «الاهرام» در این باره نوشت: قطر با ۳ گل ژاپن را شکست داد و برای اولین بار در تاریخ خود قهرمان جام ملت های آسیا شد.

روزنامه «الیوم السابع» نیز به همین شیوه به قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا پرداخت و کمتر رنگ و بویی سیاسی داشت.

روزنامه های بحرینی

روزنامه ها و رسانه های بحرین نیز همان  شیوه رسانه های اماراتی را برای پوشش قهرمانی قطر در جام ملتهای آسیا دنبار کردند.  برخی از روزنامه های مهم این کشور نظیر «الایام» حتی به خبر مذکور که در صدر رسانه های جهان بود، اشاره ای نکردند و آن را پوشش ندادند.

«اخبار الخلیج» دیگر روزنامه دولتی بحرین اما به شیوه ای دیگر قهرمانی قطر را پوشش داد و در این باره نوشت: تیم دوملیتی قطر قهرمان جام ملت های آسیا شد».


برچسب ها: قطر ، محاصره ، عربی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی