امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴

پمپئو از طرح ضد ایرانی آمریکا پرده برداشت

خرداد: وزیر خارجه آمریکا که در ایجاد ناتوی عربی علیه ایران با شکست مواجه شده است، بار دیگر اظهار کرد به دنبال ایجاد یک اتحاد علیه ایران است که او آن را تاریخی توصیف کرد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، مایک پمپئو روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه فاکس نیوز که حامی سیاست های ترامپ است، این مطلب را در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال ایجاد اتحادی همچون ناتو در خاورمیانه علیه ایران هستید، مطرح کرد.
وی افزود: این گفت و گوها ادامه دارد. ما با همه کشورهای منطقه برای توسعه یک اتحاد تاریخی برای حفظ امنیت آمریکا، مردم منطقه و همچنین اروپا کار می کنیم.
وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: ما کشورهای زیادی را داشته ایم که برای پیوستن به این اتحاد اعلام آمادگی کرده اند که خیلی هم در آینده دور نخواهد بود. ما طرح هایی را ارائه می دهیم که واکنشی نداشته باشد.
پمپئو که سعی دارد در همه سخنان خود به نوعی ترامپ را فرمانده سیاست خارجی معرفی کند، بار دیگر اظهار کرد: رئیس جمهوری ترامپ نیز این مساله را متذکر شده است که با برنامه باشیم. ما چارچوب استراتژیکی را توسعه خواهیم داد که خاورمیانه را برای سال های آتی با ثبات تر نگهدارد.
وی ابراز اطمینان کرد که می توانند چنین اتحادی را شکل دهند و افزود: فکر می کنم همه کشورها می فهمند که این کار با بهترین منافع آنها همسو است. ما کار بر روی جزئیات این طرح را آغاز کرده ایم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی