امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰

خداحافظی روسیه و اروپا با دلار؟

خرداد: اروپا به این نتیجه رسید که گذار به استفاده از یورو در محاسبات با روسیه سودآور است.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر پانکین معاون وزیر امورخارجه روسیه متذکر شد که اینگونه پیشنهادات در سطح کمیسیون اروپا مطرح می شوند. در مسکو نیز این نوع احتمال را بررسی می کنند.

وی در ادامه افزود:« در آینده ممکن است محاسبات در بخش نفت و گاز به یورو انجام شود، اما نمی توان گفت که این گذار در سال 2019 اجرایی خواهد شد یا خیر. مناسبات ما با اتحادیه اروپا (نه با کشورهای عضو اتحادیه، بلکه با سازمان بین المللی)  دوران خوبی را از سرنمی گذراند».

فرایند غیر دلاری شدن محاسبات، واکنش نسبت به سیاست آمریکاست اما سخن از رد کامل دلار در  محاسبات نمی رود.

اواخر سال 2019، قرار است خط لوله گاز «جریان شمالی-2»  که روسیه را به آلمان از طریق بستر دریای بالتیک پیوند می دهد به بهره برداری برسد. کشورهای اروپایی 8 فوریه به سازش در خصوص این پروژه دست یافتند. آمریکا بارها شرکت های اروپایی شرکت کننده در این پروژه را با وضع تحریم ها، تهدید کرده و به تشدید فشار بر آلمان پرداخته است.
برچسب ها: روسیه ، اروپا ، دلار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی