امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

ستاد بحران خوزستان: رودخانه دز از مسیر اصلی خود منحرف شده / روستای آلبوحمدان در معرض تهدید است / در حال استحکام‌بخشی سیل‌بند‌ها هستیم تا خطر رفع شود

خرداد: مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: انحراف رودخانه از مسیر اصلی خود سبب شده که سیل‌بند و دیواره روستای آلبوحمدان را در معرض تهدید قرار دهد و علت آن عدم لایروبی بستر رودخانه‌ها در سالیان گذشته است.

به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، کیامرث حاجی‌زاده در مورد آخرین تمهیدات اندیشیده شده مقابله با سیلاب در استان خوزستان و ترمیم سیل‌بند‌ها اظهار داشت: در بارش‌های اخیر بر اثر افزایش میزان آب ورودی به سد‌های کرخه و دز برخی از روستا‌ها در خطر تهاجم سیل رودخانه قرار گرفتند.

وی با اشاره به این‌که براثر بارش‌های اخیر مقداری به سیل‌بندها، دیواره و ساحل رودخانه در کنار روستا‌ها آسیب وارد شد، بیان کرد: از چند روز گذشته ماشین آلات لازم برای همه شهرستان‌های خوزستان بسیج شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: پیرو بازدید استاندار خوزستان در روز گذشته حدود ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات از طریق همه شرکت‌ها و دستگاه‌های عضو شورای مدیریت بحران خوزستان در سراسر شهرستان‌های در معرض سیل در فاصله دو سه ماه مشغول استحکام‌بخشی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دو حوزه آبریز کرخه و دز که بیشترین مشکلات وجود دارد، ماشین‌آلات بسیج شده‌اند و حدود ۱۶۰ ماشین‌آلات در منطقه هویزه، سوسنگرد و حمیدیه نیز مستقر شده است.

حاجی‌زاده با اشاره به این‌که در سه بخش آهودشت، شاوور و فتح‌المبین قریب به ۵۰ دستگاه و ماشین‌آلات در مناطق مختلف مستقر هستند، افزود: برای پیشگیری از وارد شدن سیل و ورود رودخانه دز به روستای آلبوحمدان اقدام نخست استحکام‌بخشی سیل‌بند است که تمامی ماشین‌آلات بسیج شده‌اند، زیرا براثر افزایش دبی آب و عدم لایروبی رودخانه‌ها متاسفانه رودخانه از مسیر اصلی خود منحرف شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: انحراف رودخانه از مسیر اصلی خود سبب شده که سیل‌بند و دیواره روستای آلبوحمدان را در معرض تهدید قرار دهد و علت اصلی آن عدم لایروبی بستر رودخانه‌ها در سالیان گذشته است.

وی عنوان کرد: پنج دستگاه بولدوزر دینو، یک دستگاه بوم بلند در منطقه میان‌آب مشغول کار هستند تا رودخانه به مسیر اصلی خود بازگردانده شود و از امروز صبح نیز برای سرعت بخشیدن به کار میزان خروجی سد کاهش داده شد تا بتوان سیل‌بند‌ها را استحکام‌بخشی کرد.

حاجی‌زاده اظهار داشت: آماده باش سراسری داده شد و مسئولان استانی و شهرستانی در کنار مردم هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: مصالح به اندازه کافی توسط سازمان آب و برق خوزستان و شرکت هفت تپه اعم از سنگ لاشه و کوپال وجود دارد همچنین شهرداری شوش در حال همکاری هستند تا این خطر برطرف شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی