امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴

رئیس‌جمهور افغانستان مانع از سفر وزیر خارجه‌اش به آمریکا شد

خرداد: رئیس‌جمهور افغانستان به وزیر خارجه این کشور اجازه سفر به آمریکا را نداد.

به گزارش شبکه 1 تلویزیون افغانستان با اعلام این خبر افزود: قرار بود صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان در نشست وزرای خارجه ائتلاف جهانی مبارزه با داعش که در آمریکا برگزار می‌شود شرکت کند اما رئیس جمهور افغانستان به او اجازه نداد به این سفر برود.


این شبکه تلویزیونی به نقل از منابع نزدیک به رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد اشرف غنی از اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیام او را بی پاسخ گذاشته ناراحت است وهمین موضوع باعث صدور دستور لغو سفر وزیر خارجه افغانستان شد.


گفتنی است بعد از پایان نشست شش روزه نمایندگان طالبان با نمایندگان دولت آمریکا در قطر، غنی نامه‌ای را برای رئیس‌جمهور آمریکا ارسال کرد که در آن از ترامپ خواسته بود خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به شکل کندتری انجام شود اما ترامپ تا کنون به آن پاسخ نداده است. همین امر باعث شد تا رئیس‌جمهور افغانستان این بی‌اعتنایی ترامپ را اهانت به دولت افغانستان تفسیر کرده و در مقابل آن موضع‌گیری کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی