امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹

دیدار مقامات آمریکا و کره شمالی قبل از نشست سران

 خرداد: مقامات کره جنوبی امروز(یکشنبه) اعلام کردند، مقامات آمریکایی و کره شمالی قبل از نشست دوم سران دو کشور در ویتنام، در یکی از کشورهای آسیایی دیدار و گفت وگو می کنند.

به نوشته روزنامه ‘سان فرانسیسکو کرانیکل’، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به نقل از ‘چونگ ایو یونگ’، مشاور امنیت ملی کشور، که با ‘استیون بیگان’، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی دیدار داشت، گفت، مقامات واشنگتن و پیونگ یانگ که هفته پیش گفت وگو کردند، قبل از دیدار ‘دونالد ترامپ’ و ‘کیم جونگ اون’ در هانوی ویتنام در ۲۷ و ۲۸ فوریه(۸ و ۹ اسفند)، در یک کشور ثالث آسیایی گفت وگو می کنند.
بیگان هفته گذشته برای گفت وگو درباره جزییات نشست دوم ترامپ و کیم به پیونگ یانگ سفر کرد.
نشست اول ترامپ و کیم در ماه ژوئن در سنگاپور برگزار شد و کیم در این نشست قول داد که در زمینه خلع کامل تسلیحات هسته ای در شبه جزیره کره همکاری خواهد کرد.
به نوشته این روزنامه آمریکایی، هدف دیپلماسی واشنگتن واداشتن کره شمالی به صرفنظر کردن از برنامه هسته ای اش در ازای برخی مشوق های بیرونی است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی