امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶

صاحبنظر عراقی: ایران پیشگام حمایت از ملتهای مستضعف جهان است

خرداد:  صاحبنظر و کارشناس امور راهبردی عراق گفت که ایران به یمن انقلاب اسلامی، همواره در حمایت از ملت های مستضعف جهان، پیشگام و پیشرو بوده است.

«عباس العرداوی» روز دوشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با اتکال به خداوند و به همت دولتمردان در راس آنان مقام معظم رهبری و ملت ایران، ماندگار است. 
وی گفت که انقلاب اسلامی ایران در طول چهل سال توانست همه فشارها، چالش ها و توطئه هایی که علیه اش صورت گرفته، پشت سر بگذارد و با اتکال به خداوند و دولتمردانش و در راس آن مقام معظم رهبری و ملت ایران ماندگار بماند و عالی ترین قله های پیشرفت و دانش را طی کند.
وی ادامه داد که این انقلاب در چهل سالگی خود، همچنان جوان و شاداب است و هر روز قله های ترقی تازه ای را طی می کند و در بین انقلاب های جهان، یک انقلاب نادر و کم سابقه است که بر مبنای آن نظام جمهوری اسلامی در ایران شکل گرفت.
به گفته وی، همه انقلاب ها بعد از برهه ای از گذشت زمان رو به پیری می گذارند اما انقلاب اسلامی ایران همچنان جوان و بانشاط است و این نشان می دهد که این انقلاب همچنان به تمامی آرمان هایی که ترسیم کرده، وفادار مانده است.
وی ادامه داده است که انقلاب اسلامی ایران به رغم همه کارشکنی ها، جنگ، تحریم اقتصادی و فشارها از همه آنها پیروز و سربلند خارج شده و توانسته است تمامی توانمندی های خود در زمینه های مختلف علمی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ادبی به کار گیرد.
العرداوی از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران را دفاع از مستضعفان ذکر کرد و افزود که این انقلاب همچنان چشم امید همه مستضعفان جهان است زیرا پرچمدار دفاع از مستضعفان بوده و همواره در حمایت از ملت های مظلوم یمن، بحرین، عراق، سوریه و لبنان و بسیاری از کشورهای آفریقایی و غیره، پیشگام بوده است.
وی تاکید کرد که انقلاب اسلامی ایران توانست فرهنگ مقاومت را در بین ملت های مسلمان جا بیندازد و ابهت همه مستکبرانی که درصدد به بردگی کشیدن ملت ها بودند را در هم بشکند.
این کارشناسان امور راهبردی عراق افزود که حمایت و پشتیبانی انقلاب اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین غیر قابل انکار است و به یمن این انقلاب بوده که مساله فلسطین همچنان در صحنه حضور قوی دارد.
العرداوی گفت که جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مساله فلسطین نه در مجامع بین المللی و نه در هیچ محفل دیگری کوتاهی نکرده و به رغم فشارهای زیادی که در این راه از طرف آمریکا و رژیم صهیونیستی و توطئه برخی کشورهای حوزه خلیج فارس با آن مواجه شده اما همچنان مدافع حقوق ملت فلسطین است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی