امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

پس از دیدار با ظریف؛ مقام سیاسی حزب الله: ایران در کنار لبنان ایستاده است + تصویر

خرداد: رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیروت گفت: ایران با اینکه تحت تحریم قرار دارد اما محکم ایستاده و آماده حمایت از لبنان در همه زمینه ها است.به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ملی لبنان، احزاب و جریان های ملی لبنان به ریاست محمود قماطی رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان روز گذشته(یکشنبه) با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در مقر سفارت ایران در بیروت دیدار و گفت و گو کردند.
قماطی در این دیدار افزود: امروز سخنانی از ظریف شنیدم که بطور رسمی آنها را به مسوولان لبنانی مبنی بر آمادگی ایران برای ایستادن در کنار این کشور برای مواجهه با خطرات، اعلام خواهم کرد.
وزیر مشاور در امور پارلمان لبنان ادامه داد: لبنان در تصمیم گیری های خود مستقل است و هر کشوری که قصد کمک به دولت لبنان را داشته باشد معتقدیم که دولت لبنان برای حل مشکلات مردم این کشور با آن موافق باشد.
قماطی تاکید کرد: ایران در زمینه کمک به لبنان مسبوق بالسابقه است به همین دلیل از ایران برای کمک های بدون قید و شرط و چشم داشت آن قدردانی و تشکر می کنیم.
وی افزود: دولت لبنان در حل مشکلات مردم جدی است و یکی از این اولویت ها موضوع برق است که کمک ایران در این زمینه مطرح می شود و باید تصمیمی اتخاذ شود که به نفع لبنان باشد.
«زیاد النخاله» دبیر کل جهاد اسلامی نیز روز گذشته با وزیر خارجه ایران دیدار کرد و طرفین آخرین تحولات فلسطین و منطقه را بررسی کردند.
ظریف در این دیدار بر ادامه حمایت ایران از جریان های مقاومت فلسطین در مواجهه با رژیم اشغالگر و تجاوزات صهیونیست ها تاکید کرد.
نخاله نیز از مواضغ ایران در حمایت از آرمان های فلسطین و ملت آن قدردانی کرد.
نمایندگان چند حزب اصلی لبنان عصر یکشنبه با ظریف دیدار کردند که محور اصلی آن روابط دوجانبه تهران و بیروت بود.
در این دیدار که در محل سفارت ایران در بیروت برگزار شد، شخصیت های سیاسی و نمایندگان احزاب لبنان نظرات و دیدگاه های خود را درباره آخرین تحولات لبنان و منطقه و نیز روابط دوجانبه تهران و بیروت مطرح کردند.
وزیر خارجه ایران روز گذشته برای چهارمین بار به لبنان سفر کرد و قرار است در چارچوب این سفر دو روزه، امروز (دوشنبه) با «میشل عون» رئیس جمهوری، «نبیه بری» رئیس پارلمان، «سعد الحریری» نخست وزیر و «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان بطور جداگانه دیدار و گفت وگو کند.
برچسب ها: حزب الله ، ظریف ، لبنان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی