امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸

رئیس جمهوری لبنان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را تبریک گفت

خرداد: ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان صبح امروز (دوشنبه) در دیدار « محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت و دولت ایران تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری لبنان « بعبدا» برگزار شد، دو طرف درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای گفت و گو کردند.
ظریف با ابلاغ سلام و تبریک 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران به همتای لبنانی به مناسبت تشکیل دولت جدید لبنان، این دستاورد را حاصل درایت ژنرال عون در همگرایی گروه های لبنانی دانست.
دولت لبنان به ریاست 'سعد الحریری' دو هفته پیش، پس از حدود ۹ ماه انتظار و چانه زنی تشکیل شد.
ظریف دیروز یکشنبه برای سفری دو روزه به لبنان وارد بیروت شد.
وی نخستین وزیر خارجه یک کشور است که پس از تشکیل دولت جدید لبنان به این کشور سفر می کند.
وزیر خارجه ایران در بدو ورود به بیروت گفت که هدف از سفرش به لبنان اعلام همبستگی با این کشور پس از تشکیل دولت جدید و نیز اعلام آمادگی ایران برای توسعه همکاری های دوجانبه در تمامی زمینه هاست.
ظریف درباره کمک نظامی ایران به لبنان هم گفت که چنانچه دولت این کشور بخواهد، ایران آماده توسعه همکاری ها در همه زمینه هاست.
وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود امروز با 'نبیه بری' رئیس پارلمان، 'سعد الحریری' نخست وزیر و 'جبران باسیل' وزیر خارجه لبنان دیدار خواهد کرد.
وی همچنین دوشنبه شب در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب که به همت سفارت ایران در بیروت برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.
این چهارمین سفر ظریف به لبنان به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت های یازدهم و دوازدهم است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی