امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

سخنگوی حزب حاکم ترکیه: از مردم ونزوئلا حمایت می کنیم

خرداد: سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه درباره تحولات اخیر ونزوئلا تصریح کرد: ما حامی مردم ونزوئلا هستیم و برای قانون اساسی و رئیس‌جمهور منتخب این کشور 'نیکلاس مادورو' احترام قائلیم.

به گزارش ایرنا به نقل از آناتولی در روز سه شنبه، عمر چلیک این مطلب را پس از نشست شورای مرکزی حزب حاکم عدالت و توسعه در آنکارا در جمع خبرنگاران عنوان کرد.
وی در واکنش به اقدام مقامات آمریکایی در معرفی خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: معرفی فرد دیگری به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا اقدامی کاملا توهین‌آمیز است.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع قتل جمال خاشقجی پرداخت و افزود: به درخواست ما جهت همکاری درباره پرونده قتل جمال خاشقجی پاسخ رضایت‌بخشی داده نشده است.
چلیک درباره اعلام 24 آوریل به ‌عنوان «سالروز نسل‌کشی ارامنه» از سوی ترکیه که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه آن را مطرح کرده بود نیز گفت: فرانسه باید از لحاظ حقوقی پاسخگوی تاریخ باشد. جنایت و نقض حقوق بشر توسط این کشور در کامرون و الجزایر از جمله این مسائل تاریخی است.
سخنگوی حزب حاکم آک ترکیه در رابطه با پیشنهاد ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه نیز خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت که فضای گفت و گوهای مثبت با دونالد ترامپ به دیدارهای رده‌پایین نیز سرایت کرده است. 
چلیک افزود: نگرانی‌های امنیتی ترکیه را هرگز نمی‌توان نادیده گرفت و از آن به عنوان ابرازی برای چانه‌زنی استفاده کرد.
سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه درباره نقض حقوق مسلمان اویغور در منطقه خودمختار سین‌کیانگ چین نیز گفت: برای امنیت و تمامیت ارضی چین اهمیت قائلیم، اما بازداشت‌ خودسرانه و دسته‌جمعی بیش از یک میلیون مسلمان اویغور اصلا مشروع و پذیرفتنی نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی