امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷

ترامپ با پایان حمایت از عربستان در جنگ یمن مخالف است

خرداد: دولت آمریکا تهدید کرد که اقدام کنگره را در پایان دادن به حمایت نظامی این کشور از ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ یمن وتو می‌کند.

به گزارش ایسنا، این تهدید از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نشان دهنده تداوم بن بست با قانونگذاران بر سر سیاست آمریکا در قبال عربستان است.

دموکرات‌ها و جمهوری خواهان آمریکایی قطعنامه اختیارات جنگی را دو هفته قبل با هدف ارسال پیامی صریح و قاطع به ریاض درباره بحران بشری در یمن و محکوم کردن قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی مجدداً ارائه کردند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا گفته است که این قطعنامه نامناسب است چون نیروهای آمریکایی اقدام به سوخت رسانی به هواپیماها و سایر حمایت‌ها در جنگ یمن می‌کنند و نیروی ضربتی به حساب نمی‌آیند. همچنین این اقدام از سوی کنگره بر روابط در منطقه و توانایی آمریکا در جلوگیری از گسترش خشونت‌های افراط گرایی ضربه می‌زند.

کاخ سفید بسیاری از اعضای کنگره شامل برخی از جمهوری خواهان را با ندادن گزارش به کنگره تا روز جمعه که ضرب‌الاجل تعیین شده درباره قتل خاشقجی بود، خشمگین کرده است.

اد پرلماتر، نماینده دموکرات‌ها در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا که درباره این قطعنامه روز دوشنبه برگزار شد، گفت: احساس محبت یا تعهد در قبال رژیمی که چنین قتلی را انجام داده، سخت است.

دموکرات‌ها قطعنامه اختیارات جنگی را راهی برای حمایت از حق قانونی کنگره به منظور تصویب استفاده از نیروی نظامی در درگیری‌های منطقه‌ای می‌دانند. جمهوری خواهان مخالف این اقدام استدلال می‌کنند که حمایت از عربستان به یک توافق امنیتی و نه استفاده از زور منجر می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی