امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵

توضیح دادستان اصفهان درباره خبر "فعالان تلگرام"

خرداد: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان درباره اظهارات منتشر شده ۱۳ تیر ۹۷ خود توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خرداد ، حسن رحیمی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در توضیحی مکتوب به خبرگزاری ایسنا توضیحاتی اعلام کرده است که این توضیح عیناً و بدون هیچ‌گونه تغییری به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

"مدیرمسؤول خبرگزاری ایسنا

با سلام
نظر به سوال نماینده آن خبرگزاری در حاشیه مصاحبه مطبوعاتی مورخ ۳۰/‏۰۳/‏۹۷‬ که مشخصاً راجع به چگونگی استفاده ادارات و سازمان‌های دولتی و عمومی از پیام‌رسان تلگرام بیان گردید و پاسخ اینجانب دادستان عمومی و انقلاب اصفهان که منحصراً راجع به سوال طرح شده و متضمن ممنوعیت ادارات و سازمان‌های دولتی و عمومی در استفاده از تلگرام و بر اساس بند ۷ مصوبه شماره ۹۶.‬ ‏۱۰۱۸۷۵- ۱۱. ۵.‬ ۹۶ شورای عالی مجازی و بخشنامه شماره ۱۵۹۵ الف / م ۲۹. ۱۱. ۹۳ مرکز مدیریت راهبردی افتا اظهار گردید، لکن آن خبرگزاری در اقدام غیرحرفه‌ای طی خبر شماره ۳۹۹۰-۹۷۴ مورخ ۱۳/‏۰۴/‏۹۷‬ با تحریف پاسخ و تعمیم آن به کلیه کاربران اقدام به انتشار آن نمود که شائبه‌ها و موج‌سواری رسانه‌ای را در پی داشت. لذا مراتب در اجرای ماده ۲۳ قانون مطبوعات به آن خبرگزاری اعلام می‌گردد.
حسن رحیمی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان"

خبرگزاری ایسنا متن کامل و دقیق گفت‌وگوی انجام شده با دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان را جهت استحضار مخاطبان می‌آورد:

خبرنگار: سلام آقای دادستان خسته نباشید. یک سوال داشتم از خدمتتون در رابطه با فعالیت‌های سازمان‌ها و ارگان‌ها و بعضی خبرگزاری‌ها در تلگرام. این آیا موضوعیت دارد، می‌شود با آن برخورد کرد؟ آزاده؟...

دادستان: ببینید این علی‌القاعده تصمیم حاکمیتی گرفته شده و فکر کنم همه به سازمان‌ها ابلاغ شد و به زیرمجموعه‌شان که دیگر به لحاظ آن مسائل خاص خودش و به خصوص خلاءهای امنیتی اجازه استفاده از تلگرام را ندارند.

خبرنگار: آنهایی که از آن استفاده می‌کنند چه اتفاقی باید بیفتد؟

دادستان: ببینید استفاده علی‌القاعده از طریق فیلترشکن است درسته. فیلترشکن هم عنوان جزایی دارد و قابل تعقیب است اگر کسی استفاده کند.

خبرنگار: خود مسؤولین که دارند، فیس بوک دارند، توئیتر دارند از وزیر گرفته تا رییس‌جمهور...

دادستان: اگر اعلام گزارش شود قابل تعقیب است.

خبرنگار: تشکر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی