امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

AFP: هدف آمریکا از «اجلاس ورشو» حداکثر فشار روی ایران است

خرداد: خبرگزاری فرانسه در یادداشتی به تحلیل اهداف آمریکا از بزگزاری اجلاس لهستان پرداخته است.

به گزارش شفقنا، خبرگزاری فرانسه نوشته: هدف اصلی دولت ترامپ از برگزاری اجلاس لهستان که این هفته در ورشو برگزار خواهد شد، کسب حمایت از سیاست قطعی خود در خاورمیانه – یعنی فشار حداکثری روی ایران و حمایت از اسراییل- است. هرچند هرچه به تاریخ برگزاری این اجلاس می‌رسیم، حمایت‌ها از آن کم و کمتر می‌شود. این درحالی است که وزیر خارجه آمریکا ماه پیش گفته بود اجلاس لهستان – که فردا ۲۴ بهمن برگزار می‌شود- با هدف مقابله با اقدامات مخرب ایران در منطقه خاورمیانه برگزار خواهد شد.

با اینکه آمریکا و لهستان از مواضع گذشته خود در مورد اهداف ضدایرانی این اجلاس عقب‌نشینی کردند و آن را اجلاسی با هدف ثبات بیشتر در خاورمیانه عنوان نمودند اما هدف اصلی دولت ترامپ ایجاد نوعی اجماع جهانی علیه فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای تهران است؛ هدفی که بنا به اذعان اکثر کارشناسان به سختی به آن خواهد رسید چرا که کشورهای دنیا به ویژه در اروپا با نظر آمریکا در مورد اینکه ایران اصلی‌ترین منبع صدور تروریسم در منطقه است، مخالف هستند.
برچسب ها: AFP ، آمریکا ، ورشو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی