امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳

رئیس‌جمهوری خودخوانده ونزوئلا برای بهبود روابط با اسرائیل تلاش می‌کند

خرداد: در حالی که ونزوئلا از یک دهه پیش روابط خود با رژیم صهیونیستی را قطع کرده، رئیس جمهوری خودخوانده این کشور از تصمیم خود برای از سر گیری روابط دوجانبه خبر داد.

به گزارش  شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، پس از گذشت یک دهه از اقدام کاراکاس در قطع روابط با تل آویو در همبستگی با فلسطینیان، «خوان گوایدو»، رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا که خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور در دوره گذار معرفی کرده، اعلام کرد که برای بهبود روابط با رژیم صهیونیستی تلاش می کند.

گوایدو در مصاحبه با روزنامه «اسرائیل هیوم» رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: باعث خوشحالی است که اعلام کنم فرآیند تحکیم روابط با اسرائیل به اوج خود رسیده است.

رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در این باره تاکید کرد که در «زمان مناسب» از سر گیری روابط با رژیم صهیونیستی و افتتاح سفارتخانه جدید کشورش در سرزمین های اشغالی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

گوایدو در رابطه با یهودیان ونزوئلا نیز که بنا به باور رهبران رژیم صهیونیستی، موضع دولت سوسیالیستی این کشور باعث تشویق آنها به خروج از کشور شده، تصریح کرد: یهودیان ونزوئلا بسیار فعال و موفق هستند و به صورت گسترده ای در جامعه ما سهیم بوده اند.

این در حالی است که رژیم صهیوتیستی یکی از هم پیمانان اصلی آمریکا به شمار می آید که از گوایدو در جریان جنگ قدرت با «نیکولاس مادورو»، رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا پشتیبانی کرده و وی را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور در دوره گذار به رسمیت شناخته است.

یادآور می شود که «هوگو چاوز»، رئیس جمهور فقید ونزوئلا به دلیل تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه طی سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی، روابط دیپلماتیک با این رژیم را قطع و در مقابل نیز روابط با فلسطینیان و همچنین ایران را تقویت کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی