امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۶۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵

ترکی فیصل راز ۲۵ سال روابط عربستان و اسرائیل را فاش کرد

خرداد: «ترکی فیصل» رئیس سابق سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی اسرار روابط عربستان و شماری از کشورهای خلیج فارس با اسرائیل در ۲۵ سال اخیر را فاش کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک عربی، «باراک رابید» خبرنگار اسرائیلی با ترکی فیصل و ۲۰ تن دیگر از مسئولان برجسته کشورهای خلیج فارس که از روابط با اسرائیل مطلع هستند، گفتگو کرده است.

کانال ۱۳ تلویزیون رژِیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داده است که بسیاری از این مسئولان گفتگو با این خبرنگار اسرائیلی را نپذیرفته اند اما ترکی فیصل با حضور در برنامه این خبرنگار اسرائیلی موافقت کرد.

خبرنگار مذکور تاکید کرده است که ترکی فیصل رئیس سرویس اطلاعاتی عربستان که بارها با رسانه های اسرائیلی گفتگو کرده، موافقت کرد درباره اسرار روابط اسرائیل با کشورهای خلیج فارس از جمله عربستان گفتگو کند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی دقایقی از گفتگوی ترکی فیصل با خبرنگار اسرائیلی را پخش کرد؛ وی در این گفتگو به جای درگیری عربی – اسرائیلی به موضع اسرائیل و فلسطین درباره قضیه فلسطین و حل نزاع میان دو طرف اشاره کرده و درباره طرح صلح عربی که عربستان مطرح کرده، سخن به میان آورده است.

براساس گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، ترکی الفیصل همچنین در این برنامه که عنوان «اسرار خلیج» (فارس) نام گرفته، رازهای روابط میان اسرائیل و سه کشور عربستان، امارات و بحرین درزمینه های نظامی، اقتصادی و سیاسی را فاش کرده است.

رابید خبرنگار اسرائیل نیز یادآور شده است که بیشتر اسرائیلی ها اطلاعات زیادی درباره روابط عربستان و اسرائیل که از سوی وزارت خارجه این رژیم و موساد اداره می شود، اطلاعی ندارد.

ترکی الفیصل رئیس سرویس اطلاعاتی سابق عربستان سعودی در جریان حمله اسرائیل به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ میلادی گفته بود که از اسرائیلی ها در خانه خود استقبال می کند. این اولین بار نیست که وی به چنین موضوعی اشاره می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی