امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور؛ به چه مجوزی بیش از قیمت خودرو از مردم هزینه‌ دریافت می‌کنید؟

خرداد: یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی نوبت امروز (پنجشنبه) مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح زیر قرائت کرد:

نماینده رشت و ذبیح‌الله نیک‌فر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: به چه مجوزی بیش از قیمت خودرو از مردم هزینه‌ی خودرو دریافت می‌کنید؟ به وزیر جهاد کشاورزی: چرا سهمیه آب به اندازه‌ی کافی به گیلان نمی‌دهید؟

علی محمد مرادی نماینده دهگلان به وزیر علوم: به چه علتی دانشگاه آزاد اسلامی شأن و جایگاه ارباب رجوع را رعایت نمی‌کند؟

سید تقی کبیری نماینده خوی و اکبر رنجبر زاده به شریعت‌مداری: چرا در راستای رفع مشکل بیمه‌ی قالی‌بافان اقدامی صورت نمی‌گیرد؟

ناهید تاج‌الدین نماینده اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا علی رغم وجود سهمیه بیمه‌ی هنرمندان صدور بیمه تأمین اجتماعی هنرمندان اصفهان صورت نمی‌پذیرد؟

محمود نگهبان سلامی نماینده خواف به وزیر راه: دلیل عدم نظارت دقیق بر اجرای پروژه باند دوم خواف که کمتر از یک سال از تحویل موقت بهره برداری زیرساخت و آسفالت آن از بین رفته و گودال شده چیست.

تذکر علی اسماعیلی نماینده نور به وزیر راه: مشکل تردد جاده بلده به پل زنگوله به علت بارش برف پیگیری شود.

تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر جهاد کشاورزی: دلیل بی تفاوتی مجموعه وزارت کشاورزی عدم ترمیم دریافتی های کارکنان چیست و تذکر به وزیر اقتصاد: به چه دلیل به عملکرد بانک های خصوصی به خصوص بانک کوثر نظارت نمی شود.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به رئیس جمهور و وزیر آموزش و علوم: علت عدم اجرای اصل 15 قانون اساسی چیست؟

تذکر محمدرضا رضایی کوچی نماینده جهرم و سیده فاطمه ذوالقدر نماینده تهران به رئیس جمهور: دلیل عدم تأمین پایدار آب استان های شرقی، جنوبی و مرکزی کشور چیست؟

تذکر بهروز بنیادی نماینده کاشمر به روحانی: امروز شورای هماهنگی اقتصادی در تمام مسائل اقتصادی کشور مسئول است پس چرا تا کنون مصوبات این شورا نتوانسته سیاست های رهبری و مجلس را برآورده کند.

تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده تنکابن به وزیر بهداشت: مردم بعد از یک سال از آماده بودن پروژه جدید حدود 5 ماه پیش بیمارستان افتتاح شد اما تا کنون یک بیمار نیز بستری نشده است.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و اکبر رنجبرزاده و احمد امیرآبادی فراهانی نمایندگان اسدآباد و قم به وزیر کشاورزی: چرا علیرغم کفایت تولید شیر خام داخلی برای تأمین نیازهای کشور، کماکان واردات پودر شیر و کره حیوانی ادامه دارد و تذکر حاجی دلیگانی به وزیر اطلاعات: وقوع حملات تروریستی اخیر در کشور نیازمند توجه بیشتر است.

تذکر علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر بهداشت: آیا فعالیت مدیران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مطب های خصوصی دارای وجاهت قانونی است یا خیر؟

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر صنعت، معدن و تجارت چرا سهمیه کافی آرد به این حوزه انتخابیه اختصاص نمی دهید.

محسن علیجانی زمانی،ابوالفضل سروش، طیبه سیاوشی شاه عنایتی، محمدرضا تابش و اکبر رنجبرزاده نمایندگان تهران، اردکان، اصفهان اسدآباد به وزیر ورزش و جوانان چرا به بهانه خصوصی سازی، فضاهای ورزشی از مردم و هیات های ورزشی گرفته می شود.

محسن بیگلری نماینده سقز و بانه به رئیس جمهور علت عدم اعلام منطقه جنگی مریوان، سقز، بانه و سروآباد چیست؟

نادر قاضی پور نماینده ارومیه و بشیر خالقی نماینده خلخال به وزیر راه و شهرسازی درخصوص رفع نقاط حاصلخیز جاده اصلی آذربایجان- اردبیل و خلخال و همچنین تسریع در جلوگیری از تصادفات جاده ای

محسن بیگلری و منصور مرادی نمایندگان سروآباد و مریوان به رئیس جمهور دلیل عدم احتصاب حق جنگی برای بازنشستگان کردستان

شهباز حسن پور بیگلری نماینده بردسیر و سیرجان به وزیر راه و شهرسازی اعزام هیات فوری به شهرستان بردسیر و سیرجان برای رسیدگی 184 نقطه حادثه خیز، همچنین تذکر به رئیس جمهور در آستانه چهلمین انقلاب اسلامی موافقت با 40 درصد تخفیف خدمات به ولی نعمتان، تذکر به وزیر کشور درخصوص تخصیص 40 درصدی شهرداری ها و دهیاری ها صورت گیرد.

احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر صنعت، معدن و تجارت علت بی توجهی به معادن استان کرمانشاه چیست؟، تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تشریع جلوگیری از خام فروشی معادن کرمانشاه

محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر آموزش و پرورش پیگیری و دستور اردوگاه تقویتی برای دانش آموزان پاکدشت، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی جلوگیری از واردات تخم مرغ و توجه به تولیدات داخلی، تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت تقویت و توجه لازم به شهرک های صنعتی.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت به وزیر جهاد کشاورزی چرا شهرک جهاد کشاورزی گیلان فعالیت ندارد.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به وزیر اطلاعات ضرورت رسیدگی به ارتباطات نامتعارف، غیررسمی و غیرقانونی اعضای سفارتخانه های خارجی و ملاقات با دشمن های ایران و اتاق های بازرگانی برخی مسئولان دولتی به خصوص استانداری ها، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی ضرورت جلوگیری از کاهش آرد نان پزان آزاد کشور

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد به وزیر کشور علت افزایش قیمت گوشت قرمز، سهل انگاری در جلوگیری قاچاق دام زنده در گذشته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر نفت اخیراً اعلام کردید افزایش قیمت نفت تاجایی که مردم تحمل می کنند، منطقی است، هر چند این مواضع کاشف از ماهیت شماست، ضرورت تفکر را به جنابعالی متذکر می شوم، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی نابسامانی در بازار گوشت اقتضا می کند نسبت به تامین و توزیع مناسب این کالای اساسی برنامه عملی و جدی داشته باشید.

محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور و وزرای دادگستری و جهاد کشاورزی درخصوص اینکه چرا با مافیای واردات بخش طیور به ویژه مرغ برخورد نمی شود و این وضعیت جای نگرانی جدی دارد.

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به رئیس جمهور درخصوص اینکه چرا بودجه کافی در اختیار سازمان میراث فرهنگی رباط کریم قرار نمی گیرد؟، تذکر به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا در مورد تحلیف اعضای شورای اسلامی روستای کاظم آباد اقدامی صورت نمی گیرد، تذکر به وزیر آموزش و پرورش چرا نسبت به جابجایی مدیران متخلف که در دیوان عدالت اداری محکوم شده اند، اقدامی صورت نمی گیرد.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه علی رغم پیگیری های متعدد درخصوص تامین اعتبار احداث زیرگذر و دوربین کنترل سرعت برای روستای همت آباد بروجرد با وجود تعداد کشته و مجروحین زیاد بر اثر تصادفات مکرر هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است. آیا خون مردم آن منطقه برای شما اهمیتی ندارد؟

علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزیر بهداشت و درمان درخصوص اینکه جذب نیروی انسانی خصوصاً جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان سلیقه ای است، رسیدگی کنید.

بشیر خالقی نماینده مردم خلخال به وزیر راه و شهرسازی درخصوص سقوط خودرو و کشته شدن 5 نفر در جاده اسالم به دلیل نبود خط کشی و حفاظ که لازم است این معضلات برطرف شود.

محمدرضا امیرحسنخانی  نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس، بشرویه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص اینکه چرا علی رغم پیگیری های مستمر مرکز مخابرات شهرستان فردوس تعطیل شده است؟

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص نهایی کردن ابطال واگذاری شرکت قطعه استان اردبیل به بخش خصوصی

ولی‌الله نانواکناری نماینده مرم بابلسر به رئیس جمهور درخصوص اینکه شهرستان های فریدونکنار و بابلسر موقعیت جغرافیایی و تاریخی مناسبی برای منطقه آزاد تجاری شدن دارند که لازم است در این خصوص بررسی های لازم صورت بگیرد.

هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص تسریع در اعلام مدیریت مجموعه های اقتصادی از جمله بورس و بانک و صدور احکام آنها

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه چرا قانون اساسی در مورد آموزش و پرورش رعایت نمی شود.

سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص عدم رضایتمندی مردم از فعالیت بانک کوثر.

شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم سلماس، سید فرید موسوی و سیده فاطمه حسینی نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر نیرو درخصوص سوءاستفاه از ظرفیت های خاص و اضطراری قانون اساسی برای دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان و بی توجهی به این قانون.
برچسب ها: نماینده ، مجلس ، خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی