امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲

خط و نشان روسیه برای آمریکا این بار با رسم شکل

خرداد:  شبکه تلویزیونی دولتی روسیه یک امروز یکشنبه در گزارشی از اهداف احتمالی موشک های هایپرسونیک این کشور در خاک آمریکا پس از استقرار موشک های ایالات متحده در خاک اروپا رونمایی کرد.به گزارش ایرنا، در برنامه سیاسی «وستی ندلی» (رویدادهای سیاسی هفته) که ساعاتی پیش پخش شد، اهداف احتمالی برای حمله متقابل روسیه به آمریکا به نمایش در آمدند.
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز با انتشار داده نمایی به تشریح اهداف احتمالی موشک های روسی در خاک آمریکا به زبان های مختلف پرداخته است.
در گزارش شبکه تلویزیونی روسیه یک به اظهار نظر اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اشاره شده است که گفت: امکان هدف قرار گرفتن مراکز تصمیم گیری در آمریکا علاوه بر اهداف موشکی در اروپا وجود دارد. 
مقر پنتاگون که در آن ادارات اصلی مدیریت و فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا از جمله ستاد نیروهای مسلح این کشور قرار دارد، مرکز مدیریت دولتی کمپ دیوید، مرکز مدیریت رئیس جمهوری آمریکا و مرکز فرماندهی ستاد نیروهای مسلح آمریکا که همگی در محدوده ایالت مریلند در شرق ایالات متحده قرار دارند به عنوان اهداف احتمالی موشک های روسیه مورد اشاره قرار گرفته اند.
گفتنی است، شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده هم در ایالت مریلند در شرق آمریکا قرار دارد هر چند که مستقل محسوب می شود و تنها هم نام ایالات واشنگتن در غرب آمریکا است.
در غرب آمریکا نیز مرکز استقرار فرماندهی نیروهای راهبردی این کشور در ایالت کالیفرنیا و مرکز نیروی اتمی این کشور به نام جیم کریک در ایالت واشنگتن مورد توجه روس ها برای اهداف موشکی قرار گرفته است.
در ادامه گزارش رسانه دولتی روسیه آمده است: برای حمله و نابودی این اهداف ممکن است از زیردریایی های اتمی مجهز به موشک های مافوق صوت دریایی سیرکون با سرعت 9 ماخ استفاده شود که یک هزار کیلومتر برد دارد و می تواند در آبهای ساحلی آمریکا مستقر شود.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هفته گذشته در سخنانی برای مقام های اجرایی، قضایی، نظامی و مذهبی روسیه گفت که مسکو از توانمندی کافی برای مقابله و دفع تهدیدها در هر کجای جهان برخوردار است.
وی افزود: نخستین زیردریایی اتمی روسیه مجهز به موشک های پوسیدون در بهار آینده به آب انداخته می شود.
رئیس جمهوری روسیه همچنین به آغاز ساخت انبوه موشک های قاره پیمای سارمات و آوانگارد اشاره و خاطرنشان کرد که موشک های جدید کینژال و پرسوت کارایی بالای خود را نشان داده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: استقرار موشک های میانبرد آمریکا در اروپا تهدید مستقیم برای روسیه خواهد بود چرا که مدت پرواز موشک های آمریکا برای رسیدن به مسکو را به حدود 12 دقیقه کاهش خواهد داد بنابراین اگر آمریکا چنین موشک هایی را در اروپا مستقر کند وضعیت بین المللی متشنج خواهد شد.
پوتین در ادامه آمریکا را به نقض پیمان منع موشکی متهم کرد و افزود: آمریکا در رومانی موشک های ویژه سامانه پدافند موشکی مستقر کرده است و قصد دارد در لهستان نیز چنین موشک هایی راه اندازی کند.

** غرب گمان می کند ما همواره با آنها سلفی می گیریم
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه چند روز پیش در واکنش به اعلام نگرانی ناتو از تسلیحات مدرن روسیه که ولادیمیر پوتین از آنها یاد کرده است، افزود: هدف روسیه تنها دفاع از خود در برابر مداخلات خارجی است.
وی در فیس بوک خود نوشت: رسانه ها اعلام کردند که سازمان ناتو اظهارات طرف روسی درباره تسلیحات را نشانه گرفتن آنها دانسته و ما را محکوم کرده اند.
وی با بیان اینکه دلیل عصبی شدن آنها مشخص نیست، گفت: سال گذشته وقتی رئیس جمهوری روسیه از تسلیحات مدرن روسیه رونمایی کرد در غرب تصور کردند که ما کارتون روسی پخش می کنیم و بلوف می زنیم.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه نوشت: آنها امروز متوجه شدند که ما چه تصاویری پخش کرده ایم و شروع به گمانه زنی درباره تسلیحات روسیه کرده اند.
وی پرسید: آیا واقعا آنها فکر می کنند که ما پس از گسترش ناتو به سمت روسیه، خروج آمریکا از قرارداد محدودیت تسلیحات پدافند موشکی، افزایش شمار نیروهای آمریکایی در اروپا و مداخله بی پایان غرب با آنها عکس سلفی می گیریم.
زاخارووا افزود: طرف روسی بطور مکرر می گوید که این اقدامات (ساخت و استقرار تسلیحات جدید) صرفا تدابیر متقابل در صورت اقدامات خصمانه شرکا(کشورهای غربی) است. 
برچسب ها: روس ، موشک ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی