امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۷۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

سخنگوی جدید وزارت امور خارجه کیست؟ +سوابق

خرداد: بر اساس اطلاعات رسیده به رویداد۲۴، افسانه نادی پور مشاور وزیر خارجه در امور شهروندی به عنوان جانشین بهرام قاسمی در سمت سخنگویی وزارت خارجه انتخاب شده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزیر خارجه ایران خبر سفر قریب الوقوع خود به پاریس را تایید کرد و گفت: به زودی سمت سخنگویی وزارت خارجه را ترک خواهد کرد.

او در حاشیه نشست خبری اخیر اعلام کرد که به زودی پس از طی مراحل تشریفاتی و انجام پروتکل‌های رایج اداری به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران عازم پاریس خواهد شد. بدین ترتیب از هفته آینده فردی دیگر به جای قاسمی به سمت سخنگویی وزارت امور خارجه منصوب خواهد شد.
 
منابع آگاه خبری از انتخاب یک دیپلمات زن به عنوان جانشین قاسمی در سمت سخنگویی به رویداد۲۴ خبر داده‌اند.
 
افسانه نادی پوربا ۲۵ سال سابقه کار در وزارت امور خارجه، تیرماه امسال به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در حقوق شهروندی منصوب شده بود و قرار است سخنگوی وزارت خارجه ایران باشد.
 
سمت دستیار در امور حقوق شهروندی، سمتی بود که اولین بار در وزارت خارجه ایجاد و به او افسانه نادی پور اعطا شد. او پیش از این معاونت اداره حقوق بشر را برعهده داشته و در سفارتخانه‌های کشورمان در توکیو و لاهه به عنوان کارشناس خدمت کرده است.
 
افسانه نادی پور کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه تهران در رشته روابط بین الملل دریافت کرده است.
 
این دیپلمات با سابقه وزارت خارجه، متولد سال ۱۳۴۶، اصفهانی و صاحب دو فرزند دختر است.
 
با انتخاب سخنگوی جدیدی وزارت خارجه و اعزام سفیر به پاریس به نظر می‌رسد مشکلات به وجود آمده در روابط ایران و فرانسه تا حدودی مرتفع شده است. از مرداد ماه امسال،  با ادعای فرانسوی‌ها درباره دخالت ایران در سوءقصد در نشست مجاهدین خلق در پاریس و اخراج یک دیپلمات ایرانی از این کشور، روابط دو کشور پرتنش شد.
 
از این تاریخ سطح روابط دیپلماتیک دو کشور نیز به کاردار تقلیل یافت و کمی بعد سفیر ایران در فرانسه در بحبوحه اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان به کشور بازگشت و سفیر جدید نیز به گزارش برخی رسانه‌های فرانسوی، به دلیل عدم پذیرش طرف فرانسوی، از اعطای اعتبارنامه خود بازماند. در این مدت سفارت فرانسه در تهران نیز در سطحی پایین‌تر از سفیر اداره می‌شد.
 
فرانسه نیز سفیر جدید خود در ایران را امروز معرفی کرده است.

به گزارش آژانس خبری فرانسه، فیلیپ تیه بود دیپلمات فرانسوی که یک دوره نماینده فرانسه در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بوده به عنوان سفیر در تهران انتخاب شده است.

این رسانه انتخاب قاسمی به عنوان سفیر را یک انتخاب جنجالی خوانده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی