امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۷۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵

سفر رییس جمهور چین به آمریکا لغو شد

 خرداد: شبکه تلویزیونی سی ان ان روز شنبه از توقف برنامه ریزی ها برای سفر آتی "شی جین پینگ” رییس جمهوری چین به آمریکا خبر داد و این تصمیم را مرتبط با رفتار و مذاکرات بی نتیجه دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی در هانوی دانست.

سی ان ان گزارش داد؛ نوع رفتار رئیس جمهوری آمریکا در نشست هانوی که مذاکره با کره شمالی را ناکام گذاشت؛ بر روابط بین المللی و مذاکرات آتی وی با مقامات بلند پایه چینی نیز تاثیر گذاشته است لذا رییس جمهوری چین به آمریکا سفر نمی کند.

بنابر این گزارش، منابع نزدیک به مذاکرات به این شبکه تلویزیونی گفته اند که شی جین پینگ رئیس جمهوری چین نگران نوع رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است که هشت هزار مایل (نزدیک به ۱۳هزار کیلومتر) جهت گفت و گو با ترامپ را طی کند و آنگاه شاهد رفتاری همچون کره شمالی باشد که ترامپ خود را از انجام این مذاکره کنارکشید و آنرا بدون نتیجه رها کرد.
سی ان ان خاطرنشان کرد، گفته می شود هیات چینی برنامه سفر رئیس جمهوری چین به آمریکا را متوقف کرده است.
این شبکه خبری ادامه داد: منابع نزدیک به این مذاکرات به سی ان ان گفتند که هم اکنون طرف مذاکره کننده آمریکایی در تلاش است تا در مذاکرات تجاری با چین به یک توافق موقت دست یابد.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دومین دیدار خود با ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی در روزهای ۲۷ و ۲۸ فوریه ( هشتم و نهم اسفندماه ) درهانوی پایتخت ویتنام بدون حصول توافقی و بدون انجام هیچگونه کنفرانس خبری آنرا ترک کرد.
سی ان ان همچنین در گزارش های امروز خود از فعالیت در سایت های پرتاب موشک کره شمالی بنابر تصاویری ماهواره ای خبر داده و آنرا نوعی ارسال پیام به واشنگتن تفسیر کردند.
نخستین ملاقات بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در مورخ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ برابر با ۲۲خرداد ۱۳۹۷ در سنگاپور انجام شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی