امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶

اتحادیه اروپا هر گونه مداخله نظامی در ونزوئلا را رد کرد

خرداد: فدریکا موگرینی اعلام کرد: راه حل بحران ونزوئلا نباید از خارج از این کشور اعمال شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: مداخله نظامی گزینه‌ای برای حل بحران سیاسی و انسانی در ونزوئلا نیست.

وی ادامه داد: در حالی که تنش‌ها دراین کشور در حال افزایش است راه حل ونزوئلا باید سیاسی، همچنین صلح آمیز و دموکراتیک باشد.

او در مقر سازمان ملل اعلام کرد: برای ما هیچ گونه مداخله نظامی چه در داخل و چه از خارج از این کشور قابل قبول نیست. راه حل بحران ونزوئلا نباید خارج از این کشور اعمال شود.

این اظهارات در حالی بیان شد که برخی زمزمه‌ها در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر احتمال مداخله نظامی شنیده می‌شود.

واشنگتن خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به عنوان "رئیس‌جمهوری موقت" این کشور آمریکای لاتین به رسمیت شناخته است. پیش از آن، گوآیدو انتخاب مجدد نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ را "آلوده به تقلب" توصیف کرد و خود را رئیس‌جمهوری دانست. اکثر کشورها در اروپا و آمریکای لاتین هم این رویه را پیش گرفتند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه