امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

این فیل بلندترین عاج را در جهان دارد

خرداد: یک عکاس بریتانیایی موفق شده تصاویری شگفت انگیز از یک فیل که دارای بلندترین عاج در بین همنوعان خود است شکار کند.

به گزارش فرارو، بورارد لوكاس عکاس حیات وحش در سفر به پارک ملی ساوو شرق که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های ملی کنیا محسوب می شود عکس هایی از یک فیل کهنسال که دارای عاج هایی بلند است بگیرد.

وی که این عکس ها را با ربات BeetleCam گرفته می گوید: این عکس ها شگفت انگیزترین تصاویری است که من از آغاز کار عکاسی تاکنون گرفته ام.

بورارد افزود: اگر با چشمان خودم نمی دیدم شاید باور نمی کردم که چنین فیلی هنوز هم وجود داشته باشد.

به گفته بورارد اگر ملکه فیل ها وجود داشته باشد مطمئنا این فیل ملکه آنهاست.

وزن هر یک از عاج های این فیل که به نظر می رسد 60 ساله باشد به 50 کیلوگرم می رسد.

بورارد می گوید فکر می کنم که 20 فیل با عاج بزرگ بر روی زمین باقی مانده باشد و تقریبا نیمی از آنها در پارک ساوو شرق هستند.

پارک ملی ساوو شرق یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های ملی کنیا است که 11747 کیلومتر مربع وسعت دارد. گشایش‌یافته در 1948، این پارک در ناحیه تائیتا-تاوتا در استان ساحلی قرار گرفته. پارک به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده که توسط راه‌آهن از هم جدا می‌شوند. نام پارک از رودخانه ساوو می‌آید؛ رودی که از از غرب به شرق این پارک ملی در جریان است. انتهای غربی پارک به مرز تانزانیا می‌رسد.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

برچسب ها: فیل ، عاج ، بلندترین عاج
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه