امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸

ادعای الشرق الاوسط: ممانعت از حضور هیات ایرانی در یک کنفرانس در مراکش

خرداد: الشرق الاوسط مدعی شد: مقامات مراکش از ورود اعضای یک هیات ایرانی برای  شرکت در کنفرانس مقدماتی چهاردهمین دوره کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که روز دوشنبه در محل مجلس نمایندگان مراکش در رباط برگزار شد، جلوگیری کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از الشرق الاوسط،این کنفرانس در چارچوب آماده سازی برای برگزاری چهاردهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو همکاری اسلامی برگزار شد که شب گذشته آغاز شد وامروز(پنج شنبه) مراسم اختتامیه آن برگزار می شود.

این روزنامه همچنین  مدعی شده است:مقامات مراکش از ورود برخی عناصر امنیتی همراه هیات ایرانی به این کشور جلوگیری، و آنها را از فرودگاه محمد پنجم در دارالبیضاء به ایران دیپورت کرده اند برهمین اساس ایران حضور در فعالیت های کمیته های این کنفرانس و چهاردهمین دوره کنفرانس بین المجالس کشورهای عضو همکاری اسلامی را که قرار بود علیی لاریجانی در آن شرکت کند، تحریم کرد.

در همین حال محمد قریشی نیاس دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو همکاری اسلامی گفت: غیبت براداران ایرانی در این کنفرانس خارج از خواست آنها بوده است. دانستیم که آنها به دارالبیضاء رسیدند اما به تهران باز گردانده شدند ولی ما دلیل این موضوع را نمی دانیم.این موضوع به کشورها و حاکمیت آنها بستگی دارد.

نیاس در گفتگو با الشرق الاوسط گفت: امیدواریم که چنین اموری بین برادران تکرار نشود. باید از این اتفاق درس بگیریم تا غیبت اعضایی که از حق حضور برخودراند،  دیگر تکرار نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی