امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲

روزنامه ترکیه ای: واشنگتن با عناصر باقی مانده داعش در حال تدارک توطئه جدیدی است

خرداد:روزنامه «ینی شفق» ترکیه با انتشار عکسی از ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی در یک خودروی آمریکایی نوشت: آمریکا در حال تدارک توطئه جدیدی با همکاری عناصر باققی مانده داعش است.

به گزارش شفقنا به نقل از الشرق الاوسط، این روزنامه عکس ابوبکر بغدادی را در داخل یک خودروی نظامی آمریکایی منتشر کرده و نوشته است که عناصر مسلح فراری داعش از شهر باعوز سوریه صحت این عکس را تایید کرده اند اما این روزنامه به اطلاعاتی درباره محل و زمان گرفتن این عکس دست نیافته است.

ینی شفق در ادامه با اشاره به اینکه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از حدود دوهزار نفر از عناصر مسلح گروه تروریستی داعش در اردوگاههای تحت کنترل حزب کارگران کردستان بازجویی و استنطاق کرده است، افزود: ۱۴۰ نفر از آنها پاسپورت های جعلی دریافت کرده اند.

این روزنامه افزود: سیا چندین منطقه در دیرالزور را مناطق نظامی اعلام کرده و ورود و خروج مردم به آن مناطق را ممنوع کرده است.

براساس این روزنامه، پنتاگون از افراد گزینشی در مناطق وابسته به خود استنطاق کرده و پس از آنها این عناصر به نقاطع تجمع داعش در اردگاههها منتقل شدند و برخی نیز به اردوگاههای سری انتقال داده شدند.

روزنامه مذکور همچنین آورده است: نمایندگانی از سازمان های اطلاعات اسرائیل، فرانسه و انگلیس هم اکنون در حال بازدید از آن اردوگاههای سری هستند و برای تروریست ها کارت های شناسایی و پاسپورت های جعلی تدارک دیده می شود تا از عراق خارج شوند.

هزاران نفر از عناصر گروه تروریستی داعش در آخرین کانون تروریست ها در منطقه الباعوز سوریه در چند روز گذشته تسلیم شدند. این در حالی است که هنوز سرنوشت ابوبکر بغدادی سرکرده تروریست ها مشخص نشده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی