امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

سنای آمریکا به پایان حمایت دولت ترامپ از جنگ یمن رای داد

خرداد: سنای آمریکا به قطعنامه‌ پایان حمایت این کشور از عربستان سعودی در جنگ یمن رای مثبت دارد.

به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سنای آمریکا به قطعنامه‌ای رای داد که در آن از دولت این کشور خواسته شده دست از حمایت از ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن بکشد. این رای غیرالزام‌آور یک شکست دیگر برای دولت ترامپ محسوب می‌شود  چرا که حتی برخی جمهوریخواهان سنا نیز به آن رای مثبت داده‌اند. سنا در این قطعنامه از دولت ترامپ و ارتش آمریکا خواسته ظرف ۳۰ روز همه نیروها، ادوات و تجهیزاتی را که برای کمک به عربستان در جنگ یمن مورد استفاده قرار می‌دهد، از جنگ بیرون بکشد.

مایک لی سناتورجمهوریخواه در واکنش به تصویب این مصوبه گفت: عربستان سعودی همپیمانی نیست که ارزش این همه حمایت را داشته باشد.

این قطعنامه به مجلس نمایندگان که تحت کنترل دمکرات‌ها است خواهد رفت و انتظار می‌رود در آنجا نیز تصوب شود.

کاخ سفید پیشتر تهدید کرده بود این مصوبه را وتو خواهد کرد چرا که به روابط دوجانبه آمریکا و عربستان و همچنین مبارزه این کشور با تروریسم آسیب وارد می‌کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی