امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳

اظهارات جنجال برانگیز روحانی اماراتی درباره صحیح بخاری

 خرداد: «وسیم یوسف» روحانی اماراتی با اظهاراتش درباره کتاب صحیح بخاری جنجال به پا کرده است.به گزارش شفقنا به نقل از روسیا الیوم، یوسف در مطالبی صحیح بخاری معتبرترین کتاب روایی اهل سنت و یکی از شش کتاب موسوم به صحاح سته را به باد انتقاد گرفت و مدعی شد که احادیثی که در این کتاب آمده، ممکن است مشکوک باشد.

وی در سلسله توییت هایی نوشت: برخی از احادیث صحیح بخاری با قرآن کریم سازگاری ندارد و نباید بگوییم در این کتاب هیچ شکی وجود ندارد زیرا به این طریق آن را به منزله قرآن قرار می دهیم.

وی ویدئویی از ناصرالدین آلبانی در توییترش منتشر کرده است که وی در آن برخی از احادیث صحیح بخاری را توصیف می کند و می گوید که آنچه پایینتر از کتاب خداست، نوشته بشر است و امکان تشکیک در آن وجود دارد.

پیش از این نیز خانم موزه غباش استاد دانشگاه اماراتی از بخاری انتقاد کرده  و با اظهارات خود جنجال به پا کرده بود.

اما اظهارات یوسف با واکنش تند شخصیت های اجتماعی و دینی در محافل عربی همراه بوده به طوری که برخی وی را تکفیر کرده اند.

ضاحی خلفان نایب رئیس پلیس دبی در این باره نوشت: امت اسلامی بر صحیح بخاری اجماع دارند… کسی که جایگاه امام بخاری و سخنانش را نمی داند، رها کن؛ چون او بیانگر درک خود است.

وی وسیم یوسف را مسخره کرد و در توییترش نوشت: این عالم جلیل منظورم وسیم یوسف هست، از او شنیدم که می گوید در صحیح بخاری شک دارد.. شهادت می دهم که وسیم مفسر رویاهای خوب است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی