امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۵

آمریکا از واژه «اشغال شده» برای سرزمین‌های فلسطینی استفاده نکرد

 خرداد: فلسطین به شدت از اقدام اخیر آمریکا در عدم استفاده از واژه سرزمین‌های اشغالی انتقاد کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ترامپ در جدیدترین گزارش حقوق بشری خود از واژه اشغالی برای توصیف جولان، کرانه باختری رود اردن و غزه استفاده نکرده است. این درحالی است که آمریکا تا پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید هر سه این مناطق را اشغالی به حساب می‌آورد. اما اینک ترامپ تصمیم گرفته پس از انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، آنها را به صورت غیررسمی جز خاک رژیم صهیونیستی به حساب بیاورد.

سخنگوی محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی با انتقاد از این اقدام آمریکا آن را گامی در جهت عادی‌سازی اشغالگری اسراییل نامید و از ترامپ خواست این روند را متوقف کند. دفتر عباس این اقدام ترامپ را ادامه روند دشمنی او با مردم فلسطین دانست.

گفتنی است آمریکا در آخرین گزارش حقوق بشری خود به جای استفاده از بند جولان، کرانه باختری و غزه اشغالی از واژه تحت کنترل اسراییل استفاده کرده است. این درحالی است که سازمان ملل تمام این مناطق – را که در سال ۱۹۶۷ به اشغال اسراییل درآمده- اشغالی توصیف می‌کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه