امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۱

رویترز: آمریکا به دنبال کاهش صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه است

خرداد: برخی منابع می‌گویند آمریکا قصد دارد صادرات نفت ایران را به زیر یک میلیون بشکه در روز برساند.

به گزارش شفقنا به نقل از رویترز، برخی منایع می‌گویند آمریکا قصد دارد از ماه مه به بعد، صادرات نفت ایران را به زیر یک میلیون بشکه در روز برساند. آمریکا قصد دارد با فشار به شرکای تجاری ایران که هم‌اکنون اقدام به خرید نفت از این کشور می‌کنند، صادرات نفت ایران را دستکم ۲۰ درصد از میزان فعلی کمتر کند. این درحالی است که در آغاز معرفی تحریم‌های جدید ایران، آمریکا گفته بود قصد دارد صادرات نفتی ایران را به صفر برساند اما بعدها مجبور شد به چند کشور معافیت از تحریم اعطا نماید.

آمریکا مجبور است از ماه مه- که معافیت‌ها به پایان می‌رسد- به دو کشور هند و چین دوباره برای خرید نفت ایران معافیت بدهد. با این حال آمریکا قصد خود برای کاهش ۲۵۰ هزار بشکه‌ای از صادرات نفت ایران را پنهان نکرده است. آمریکا نگران است که فشار سریع برای کاهش صادرات نفت ایران باعث وارد شدن شوک به بازارهای جهانی شود. این درحالی است که قیمت نفت برنت اکنون ۶۷/۵۵ دلار برای هر بشکه است که همین نیز از نظر ترامپ قابل قبول نیست.

تمام تلاش‌های آمریکا برای رساندن صادرات نفت ایران به صفر درحالی است که تهران اعلام کرده ترامپ هیچگاه به هدف خود نخواهد رسید و ایران مشتریان و راه‌های خود برای فروش نفتش را دارد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی