امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۹۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶

ترامپ ۲۰۱۷ از احتمال استفاده از "کیف اتمی" علیه کره‌شمالی صحبت کرده بود

خرداد: شبکه سی ان ان گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سفرش به پورتوریکو در سال ۲۰۱۷ درباره احتمال استفاده از "چمدان اتمی" علیه کره شمالی صحبت کرده بود.

به گزارش ایسنا، این شبکه فاش می‌کند، ترامپ در جریان سفرش به پورتوریکو در آن برهه زمانی به منظور ارزیابی میزان خسارات ناشی از توفان ماریا که این منطقه را درگیر کرده بود درباره امکان استفاده از چمدان اتمی (وسیله‌ای است که در آن داده‌های رمزی و سری لازم جهت صدور فرمان حمله با بکار گیری تسلیحات هسته‌ای کشورهای ایالات متحد آمریکا، فرانسه و روسیه، توسط رئیس جمهور نگهداری می‌شود) و حمله علیه کره‌شمالی صحبت کرده بود.

این شبکه به نقل از یک منبع که از جزئیات سفر آگاه بوده ذکر می‌کند، ترامپ گفته بود: این چیزی است که من برای کیم جونگ اون دارم.

این در حالی است که ریکاردو روسیلو، فرماندار پورتوریکو تایید صحبت‌ها درباره چمدان اتمی را رد کرد اما اشاره کرد که مسائل مختلفی در آن زمان بررسی شد.

وی گفت، مسائل دیگری نیز بررسی شد اما وضعیت پورتوریکو در مرکز اهتمام رئیس‌جمهوری بود.

وی می‌افزاید: رئیس‌جمهوری به مسائل عدیده‌ای پرداخت که تمایل ندارم وارد جزئیات آنها شوم.

در اوت ۲۰۱۷ ترامپ به خبرنگاران تاکید کرده بود: بهتر است کره شمالی بیش از این آمریکا را تهدید نکند زیرا ما با آتش و خشم و زوری بی‌سابقه که جهان به خود ندیده پاسخ خواهیم داد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی