امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

اظهارنظر عجیب مقتدی صدر درباره آینده بشار اسد

خرداد: سید مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق در توییتی با اتخاذ مواضعی متفاوت با گذشته، خواستار کناره گیری رهبران سوریه و یمن برای پایان بحران در این کشورها شد.

Image result for ‫مقتدی صدر‬‎

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، مقتدا صدر روز یکشنبه در توییتی شگفتی ساز همزمان با برگزاری نشست سران عرب در تونس در خصوص تحولات جهان عرب مواضع جدیدی اتخاذ کرد. 

وی در این توییت با اتخاذ مواضع متفاوتی با گذشته و بدون اشاره به مداخلات آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی در سوریه و ائتلاف سعودی در یمن، در خصوص تحولات سوریه و یمن خواستار کناره گیری رهبران این دو کشور برای پایان یافتن بحران شده است. 

صدر در این توییت با هشتگ #الربیع_العربی_یتجدد (بازهم بهار عربی) با اشاره به تحولات سال های اخیر در تونس، مصر، لیبی، بحرین از دزیده شدن بهار عربی در سوریه و یمن و سربرآوردن آن در سودان و الجزایر سخن گفته است. 

رهبر معنوی ائتلاف انتخاباتی سائرون که صدرنشین ائتلاف های پیروز در انتخابات پارلمانی 2018 عراق بوده است، در این توییت تصویری و طولانی، ابراز امیدواری کرده است ملت ها(ی عربی) بتوانند با اتحاد و یکپارچگی از شر حکومت های استبدادی و طاغوت و وحشیگری و ظلم آنان و نیز تندروی و اشغالگران محفوظ بمانند.

صدر همچنین خواستار مسئولیت شناسی در برابر اتحاد ترامپ و نتانیاهو شده و بدون توضیح بیشتر همگان را به تلاش برای پایان دادن به فرقه گرایی و پایبندی به روح اسلام، عربیت، اسلام و دست برداشتن از سیاست های خصمانه فراخوانده است. 

رهبر جریان صدر در این توییت همچنین از هشتگ #معکم_یاشعب_السودان_والجزائر

(در کنار شما ملت سودان و الجزایر هستیم) با تحولات این دو کشور اعلام همراهی و همبستگی کرده است. 

مقتدا صدر روز جمعه گذشته پس از یک دوره غیبت نزدیک به چهار ماهه، در توییتی که صرفا حاوی هشتگ #الجولان_عربیه (جولان سرزمینی عربی) است به اقدام آمریکا در تلاش برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری اسراییل در بخشی از خاک سوریه واکنش نشان داده بود. 

پیش از این تحولات، آخرین توییت مقتدا صدر که آخرین اظهارنظر رسمی او پیش از یک دوره طولانی غیبت از صحنه سیاسی و اجتماعی عراق نیز بشمار می رود، در تاریخ 21 دسامبر 2018 (10 آذرماه 97) و در قالب یک دعا منتشر شده بود. 

درحالی که از آخرین توییت مقتدا صدر دیگر خبر تازه ای از وی وجود نداشت این امر سوالات و گمانه زنی هایی را در محافل سیاسی و افکار عمومی عراق در خصوص علت این غیبت ایجاد کرده بود. 

سفر به خارج از کشور (لبنان) برای درمان و یا فاصله گرفتن از فعالیت سیاسی از جمله مهمترین گمانه زنی هایی بود که در این زمینه مطرح شد. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی