امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۹۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

خسارت 4.6 هزار میلیارد تومانی سیل به کشاورزی 16 استان

خرداد: مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی، از وارد شدن 46 هزار و 621 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی 16 استان کشور در سیل اخیر خبر داد.

به گزارش خرداد از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی روز پنجشنبه اظهار داشت: این خسارت 731 هزار هکتار اراضی زراعی و 90 هزار هکتار اراضی باغی را مورد تهدید جدی قرار داده است.

وی ادامه داد: 34 درصد به استان گلستان،13 درصد خوزستان،12 درصد مازندران،11 درصد لرستان،6 درصد فارس و 24 درصد باقیمانده به 11 استان کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمهال و بختیاری، اصفهان، همدان، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، ایلام، کردستان و تهران خسارت وارد شده است.

به گفته موسوی، سیل اخیر 49 درصد به زیربخش زراعت، 22 درصد به زیربخش آب، خاک و امور زیربنایی، 16 درصد به زیربخش باغبانی و 13 درصد به زیربخش دام و طیور و آبزیان خسارت وارد کرده است.

وی به اعزام 1400 نیروی کارشناس، ترویجی و خدماتی سازمان های جهاد کشاورزی برای کمک به اجرای برنامه های ستاد مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: 200 کیلومتر از رودخانه ها لایروبی و انسداد خروجی 40 دهنه زهکش و 300 مورد مزارع آبزی پروری و کانال هاهایی آبرسانی کشاورزی رفع شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی