امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۹۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

با ورود سامانه بارشی جدید، احتمال آبگرفتگی مسیل ها بیشتر است

خرداد: کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: هر چند ورود سامانه بارشی جدید از فردا شنبه (۱۷ فروردین) به کشور به نسبت سامانه‌های قبلی شدید نیست، اما به توجه به وجود رطوبت در مناطق مختلف احتمال آب‌گرفتگی و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.

«فریبا گودرزی» اظهار داشت: امروز (۱۶ فروردین) با ورود سامانه بارشی استان‌های واقع در نوار غربی، بخش‌های غربی و مرکزی خلیج فارس، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و زاگرس مرکزی و برای فارس و بوشهر رگبار باران گاه رعد وبرق و وزش باد پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین امروز بخش‌های مرکزی کرمان و شمال هرمزگان، بخش‌هایی از شرق و شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی بارش‌های پراکنده وجود دارد.
این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا این سامانه بارشی تقویت می‌شود، ادامه داد: با شدید این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، در غرب سواحل هم بارش‌ها شروع می‌شود.
گودرزی یادآور شد: شدت بارش برای امشب در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و بخش‌های غربی فارس و شمال بوشهر رخ می‌دهد و فردا (شنبه) در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، نیمه غربی چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمانشاه، نیمه شمالی استان‌های فارس و بوشهر، خراسان رضوی، برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی بارش‌ها شدیدتر است.
وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت شنبه از میزان بارش‌ها در غرب کاسته می‎شود، بیان داشت: عمده فعالیت این سامانه تا ظهر یکشنبه (۱۸ فروردین) در شمال شرق کشور شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، دامنه‌های البرز شرقی خواهد بود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش‌ها به شکل برف پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی با یادآوری این نکته که امروز و فردا آب‌های جنوبی کشور مواج و طوفانی است، در خصوص وضعیت هوای تهران نیز گفت: هوای پایتخت امروز کمی ابری به تدریج ابری همراه با وزش باد و فردا در برخی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای نسبتا شدید است و کمینه دما در مهرآباد امروز صبح به ۹ درجه بالای صفر رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی