امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۹۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴

واعظی: کمک رسانی به حادثه دیدگان سیل اخیر باید هدفمند باشد

خرداد: رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه روند کمک رسانی به حادثه دیدگان باید هدفمند باشد، گفت: به همین منظور، فرماندهی ستاد مدیریت بحران سیل اخیر با وزارت کشور و استانداری ها است.

به گزارش خرداد از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی با بیان اینکه حادثه سیل فروردین ماه 98 با وجود رنج و خسارات به مردم، برکاتی از جمله تامین آب پشت سدها و رفع مشکلات محیط زیستی به همراه داشت، تاکید کرد: در این حادثه شاهد همبستگی و همدلی بین همه نهادها، ارگان ها، نیروهای مسلح و مردم بودیم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: باید روند کمک رسانی به حادثه دیدگان هدفمند باشد و به همین منظور فرماندهی ستاد مدیریت بحران سیل اخیر با وزارت کشور و استانداری ها است.
واعظی در ادامه با اشاره به موقعیت ژئوپلتیک استان کردستان و همجواری با کشور عراق، اظهار داشت: همین امر باعث شده تا بخش دولتی و غیر دولتی نگاهی ملی نسبت به توسعه، آبادانی و مسائل این استان داشته باشند.

** باید سرمایه گذاری بانک ها در استان ها به اوج برسد
رئیس دفتر رئیس جمهوری بیان کرد: اقتصاد کشور زمانی اصلاح می شود که بودجه دولتی برای سرمایه گذاری در استان ها به صفر و تامین مالی و سرمایه گذاری بانک ها و بخش خصوصی به اوج برسد.
وی همچنین اضافه کرد: فعالیت و ورود جمعی و تیمی بانک ها و بخش خصوصی در پروژه های کشوری و استانی منجر به تقسیم سود و کاهش ریسک سرمایه گذاری ها می شود.
واعظی بر ضرورت توجه بیشتر به استان های مرزی از جمله کردستان تاکید و خاطرنشان کرد: این استان ها آئینه کشور هستند چرا که اکثر مبادلات و مراودات کشورهای همسایه، نه در تهران بلکه دراین استان ها انجام می شود.

** عراق فرصتی عالی برای توسعه صادرات است
رئیس دفتر رئیس جمهوری یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران، شریک اول عراق بوده و بالاترین میزان واردات این کشور از ایران است.
وی گفت: عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات و عبور از تحریم های ظالمانه است چراکه درصورت افزایش حجم مبادلات تجاری، مالی و درهم تنیدگی اقتصادی، جلوی دخالت های بیگانگان در روابط بین کشورها گرفته می شود.
واعظی با تاکید بر اینکه توسعه خط ریلی به سنندج و در مرحله بعدی به مرز ایران و عراق از سیاست ها و برنامه های جدی دولت تدبیر و امید است، ابراز امیدواری کرد که با تامین سرمایه مورد نیاز، این پروژه عملیاتی شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به مزیت های بالای کشاورزی، دامپروری، گردشگری و معادن کردستان، عنوان کرد: باید با حمایت بانک ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال مجریان مناسب دارای اهلیت باشیم.
واعظی با اشاره به امضای تفاهم نامه با عراق برای احداث 5 شهرک صنعتی مشترک، افزود: یکی از این شهرک های صنعتی در کردستان احداث می شود.
به گزارش ایرنا، 25 استان کشور روزهای آخر سال گذشته تا به امروز درگیر سیل ویرانگر شده و این بلای طبیعی خسارات سنگینی را برای مردم به بار آورده است.
بدون تردید سیل به عنوان یکی از مهمترین بلایای طبیعی شناخته شده است، همچنین در عمل سیلاب هم از نظر تلفات جانی و هم از منظر خسارات مالی مهیب ترین بلایای جوی در جهان به شمار می رود.
برچسب ها: واعظی ، سیل ، حادثه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی