امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

صدف خادم؛ زنی که بوکس زنان در ایران را تکان داد

خرداد: بوکس زنان در ایران هنوز به‌طور کامل کار خودش را شروع نکرده است و همین موضوع باعث می‌شود تا برد صدف خادم، دختر 24 ساله ایرانی برابر حریف فرانسوی‌اش برای جامعه ورزش ایران مهم باشد.

 صدف خادم دختر بوکسور ایرانی تیتر اول شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان شده است. او که با نام ایران و به‌صورت مستقل در مسابقات بوکس فرانسه شرکت کرده، شنبه‌شب «آن شووان» فرانسوی را در سه راند شکست داد و چهره محبوب ایرانی‌ها شد. خادم بعد از برد در این مسابقه اعلام کرد این تازه یک شروع است، این برد را تقدیم می‌کنم به همه کسانی که برای دفاع از کشورم جانشان را فدا کردند.

بوکس زنان در ایران هنوز به‌طور کامل کار خودش را شروع نکرده است و همین موضوع باعث می‌شود تا برد این دختر 24 ساله ایرانی برابر حریف فرانسوی‌اش برای جامعه ورزش ایران مهم باشد. اتفاقی که می‌تواند شرایط را برای دیگر زنان بوکسور ایران فراهم کند و آنان را به آینده این ورزش در ایران امیدوار کند.

زنان بوکسور در ایران هنوز نمی‌توانند به‌صورت حرفه‌ای این رشته ورزشی را دنبال کنند. خادم درباره این محدودیت‌ها و موانع و چگونگی عبور از آن گفته «هر کشوری محدودیت‌های خاص خودش را دارد و نمی‌توان گفت که محدودیت‌ها تنها در ایران وجود دارد. ایران یک سری خوبی‌ها دارد و یک سری بدی‌ها. ولی آدم هر کاری را دلش بخواهد می‌تواند در هرجایی که باشد انجام دهد.»

او به این گفته خودش ایمان داشت و چهار سال برای چیزی که دوست داشت جنگید تا شنبه‌شب توانست حضور در یک مسابقه رسمی بوکس را تجربه کند. خادم اگر چه از جانب فدراسیون بوکس ایران حمایت نشد، اما توانست حمایت بخش بزرگی از جامعه ایران را از آن خودش کند. بدون تردید این تازه شروع ماجراجویی صدف خادم در ورزش بوکس است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی