امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

بودجه دفاعی تایوان برای مقابله با تهدید چین افزایش یافت

خرداد: یک رسانه هنگ کنگی گزارش کرد دولت تایوان بودجه دفاعی خود را برای مقابله با آنچه تهدیدهای چین خوانده، برای سال جاری میلادی افزایش داده است و قصد دارد این روند فزاینده بودجه را حفظ کند.

به گزارش ایرنا روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز سه شنبه نوشت، برای سال 2019 میلادی بودجه دولت خانم تسای اینگ ون رهبر تایوان 11 میلیارد و 340 میلیون دلار اعلام شده است که در مقایسه با سال 2018 میلادی 5.6 درصد رشد نشان می دهد.
تایوان همچنین بر اساس این گزارش قصد دارد تا سال 2027 میلادی میزان بودجه نظامی خود را به 13 میلیارد و 100 میلیون دلار برساند تا بتواند برای مقابله با تهدیدهای نظامی چین آمادگی بیشتری داشته باشد.
ارزش بودجه نظامی چین برای سال 2019 میلادی معادل 177 میلیارد و 500 میلیون دلار است که در مقایسه با دوره مشابه در سال 2018 نزدیک به 7.5 درصد رشد داشته است.
دولت آمریکا در سال های اخیر بارها از تایوان خواسته است تا توان نظامی خود را با هزینه های بیشتر افزایش دهد و همزمان تهدیدهای نظامی چین علیه تایوان فزونی گرفته است.
'چن چونگ چی' سخنگوی ارتش تایوان در مصاحبه ای خاطر نشان کرده است که بودجه نظامی باید افزایش یابد و برای این منظور برنامه ریزی شده است ما باید برای مهار تهدیدهای چین آماده تر باشیم.
گزارش وزارت دفاع تایوان حاکی است که روز دوشنبه جنگنده های سوخو 30 و جیان 11 چین برای حضور در رزمایش اقیانوس آرام غربی از تایوان عبور کرده اند و جنگنده ها و کشتی های تایوانی آنها را رصد کرده اند.
تایوان برای تقویت قدرت نظامی خود به دنبال خرید 108 دستگاه تانگ ام یک و 66 فروند جنگنده اف 16 وی از آمریکا است.
برچسب ها: بودجه ، تایوان ، چین
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی