امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

رییس‌جمهور فرانسه: کلیسای نوتردام را دوباره می‌سازیم

خرداد: رییس جمهور فرانسه اعلام کرد به زودی کلیسای نوتردام دوباره بازسازی خواهد شد. درحالیکه کلیسای تاریخی نوتردام در پاریس برای ۲۰ سال تحت تعمیرات و بازسازی بود، دچار آتش‌سوزی مهیبی شد و بخش‌هایی از آن در آتش سوخت. امانوئل مکرون بلافاصله خود را به محل آتش‌سوزی رساند و در یک سخنرانی برای مردم فرانسه قول داد این کلیسای قرن دوازدهمی را دوباره و به خوبی بازسازی خواهد کرد. رییس جمهور فرانسه بر کمک بین‌المللی برای حفظ باقیمانده این کلیسا تاکید کرده است.

با اینکه برج اصلی و بخشی از سقف این کلیسای قدیمی فرو ریخته اما آتش‌نشانی پاریس می‌گوید توانسته زنگ و دیوارهای اصلی آن را از نابودی نجات دهد. مقامات شهر پاریس می‌گویند اکنون وضعیت در کلیسا تحت کنترل است. آنها همچنین اعلام کرده‌اند شاهکارهای هنری داخلی و همچنین نمای درونی کلیسا حفظ شده است.

منبع: رویترز 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی