امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

بیانیه اعتراضی ایران و برخی کشورهای سازمان ملل علیه تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا

خرداد: ایران و برخی از کشورهای عضو سازمان ملل، با انتشار بیانیه‌ای تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اهداف پشت آن را محکوم کردند.

به گزارش تاس، در بیانیه مشترک کشورهای روسیه، چین، ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه که توسط «الکساندر پانکین» معاون وزیر خارجه روسیه در مجمع شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد درباره توسعه مالی قرائت شد، مشورهای امضاکننده این بیانیه اقدامات آمریکا در جهت ایجاد محدودیت‌های اقتصادی یک‌جانبه نه تنها برای تغییر دولت‌های قانونی سایر کشورها، بلکه در جهت تسخیر بازارهای جهانی را مورد انتقاد شدید قرار دادند.
پانکین در ادامه گفت: «می‌خواهیم نگرانی شدید خود را از اینکه برخی از کشورها به‌خصوص آمریکا، از اقدامات یک‌جانبه و غیرقانونی برای ایجاد محدودیت‌های اقتصادی علیه بسیاری از کشورها استفاده می‌کنند،  اعلام کنیم. چنین اقداماتی با برنامه توسعه پایدار جامعه جهانی تا سال ۲۰۳۰، حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل متحد در تضاد است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «چنین تحریم‌هایی حقوق کشورها در جهت داشتن آزادی برای انتخاب سیاست‌های داخلی و خارجی مستقل را زیر پا می‌گذارد و به شدت نگران‌کننده است.»

در پایان این بیانیه تاکید شده است که این اقدامات نه تنها برای ضربه زدن به اقتصاد کشورهای دیگر و سرنگونی دولت‌ آنها توسط آمریکا صورت می‌گیرد بلکه گامی برای به انحصار درآورن بازارهای جهانی توسط آمریکا به حساب می‌آید.»
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی