امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

سپاه 303 شناور برای کمک به سیل زدگان به کار گرفت

خرداد: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 303 فروند شناور سپاه در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند و به‌ تناسب با کاهش آب در منطقه سیل زده ، قایق‌های «ایربوت» مستقر شده اند.

به گزارش خرداد از روابط عمومی سپاه، سردار سرتیپ پاسدار 'علیرضا تنگسیری' اظهار داشت: نیروها از ابتدای شروع سیل در منطقه مستقر و درگیر سیل شدند و در مجموع دیگر مناطق 2، سه، چهار و پایگاه امامت نیز درگیر کرده و 4 محور سوسنگرد، حمیدیه و کارون و محور اصلی اهواز را تعریف کرده‌ایم.
وی افزود: در حال حاضر 303 فروند شناور که از این تعداد 107 بسیج دریایی است که اخیراً تشکیل شده و جوانان باغیرت داوطلب شدند و از این آمار 89 نفر از اهل‌سنت هستند و از شهرهای جنوبی برای کمک به سیل‌زده‌ها آمدند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: یک بیمارستان صحرایی کامل با 11 تخصص در یادمان شهدای هویزه برپا شد و یک اورژانس سیار هم در روستای سیدسلمان که قبلاً زیر آب بوده نیرو‌ها در حال خدمت‌رسانی هستند.
سردار تنگسیری با یادآوری این‌که به‌تناسب کاهش آب در منطقه، قایق‌هایی برای عمق کم استفاده می‌شود، تصریح کرد: قایق‌های ' ایربوت' که از 10 سانت آب عبور می‌کنند و پروانه هوایی دارند در منطقه استفاده کرده‌ایم.
وی همچنین گفت: شناورهای بزرگ با 12 متر طول که می‌توانند مردم و وسایل آنها را منتقل کنند در منطقه ملاثانی مستقر شده اند.
برچسب ها: سپاه ، سیل ، سیل زدگان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی