امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۴۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳

2 کودک در فاضلاب مدرسه کاشمر جان باختند

خرداد: سقوط 2 کودک داخل سپتیک (مخزن سرپوشیده) فاضلاب مدرسه روستای سنجدک بخش کوهسرخ کاشمر منجر به مرگ آنان شد.

بخشدار کوهسرخ روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: 2 پسر چهار و پنج ساله اهل روستای سنجدک دیشب در محل سپتیک و مخزن سرپوشیده جمع آوری فاضلاب سرویس های بهداشتی مدرسه در حال بازی بودند که به علت ریزش سقف داخل آن سقوط کردند.
مجید کاریزنویی افزود: با اطلاع والدین که پس از چند ساعت جستجو متوجه سقوط کودکان در این محل شدند، نیروهای اورژانس 115، نیروی انتظامی، هلال احمر و آتش نشانی‌ کاشمر و نیروهای آتش نشانی ایور در نزدیک این منطقه به محل اعزام شدند.
وی اظهار داشت: اجساد این 2 کودک توسط نیروهای اعزامی از داخل فاضلاب بیرون آورده شده و توسط 2دستگاه آمبولانس به شهر ریوش مرکز بخش کوهسرخ انتقال یافتند.
وی گفت: بررسی ‌های بیشتر در این زمینه از سوی دستگاه ‌های ذیربط ادامه دارد.
کاریزنویی در باره علت باز بودن در مدرسه در ساعت تعطیلی آن افزود: اغلب محوطه‌ های مدارس روستایی پس از تعطیلی نیز باز هستند و جوانان و نوجوانان برای ورزش از آن استفاده می‌ کنند.
وی اظهار داشت: مسئول آموزش و پرورش به همراه مسئول حراست این اداره صبح امروز از مدرسه بازدید کرده و دستور حصار کشی اطراف سپتیک را صادر کردند.
وی گفت: هرچند سازه مدرسه مناسب است ولی به دلیل بالا بودن سطح آب منطقه باید سپتیک اجرا شود و چاه جذبی برای فاضلاب مناسب نیست.
کاشمر با 2 بخش مرکزی و کوهسرخ در 228 کیلومتری مشهد قرار دارد. 
برچسب ها: کودک ، فاضلاب ، کاشمر
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه